-11- Hebben uw beelden een relatie met de beelden van de Fransman Rodin? Nee, in het geheel niet. Ik zie geen enkele relatie. De beelden van Rodin zijn gemaakt vanuit een heel ander uitgangspunt. Rodin ging uit van de vorm. De vormgeving was het belangrijkst voor de beelden van Rodin. Ik ga uit van het gpvoel, dat is voor mij ont zettend belangrijk. Leeft u alleen van de opbrengsten van uw kunst voorwerpen? Ik heb pas een restaurant geopend op het Bellamypark. Dat heb ik eigenlijk voor mijn vrouw gedaan, zodat ze ook wat om handen heeft. Ik hoop dat het restaurant in de toekomst zo goed gaat lopen dat ik niet meer afhankelijk ben van de verkoop. Zodat u eindelijk kan maken wat u zelf wilt? Oh, dat deed ik toch al hoor. Dat beeld op de boulevard "De man met de sigaret" heb ik ook niet gemaakt volgens de opdracht Ik had het al gemaakt omdat het onderwerp mij aansprak en omdat ik het een uitdaging vond. Later heb ik de commissie opgebeld en laten komen, en die zeiden dat het beeld op de boulevard thuis hoort. Wat vindt u van moderne kunst? Prima! Alleen zijn er mensen bezig in de kunst die geen relatie, geen diepte- weten te leggen tussen het heden en de toekomst en daarbij zichzelf voordoen als kunstenaars. Hierover heb ik mijn twijfels, maar geen zorgen. Tot slot geeft Herman Bisschop zijn visie over de kunst en de toekomst ervan; Kunst in welke vorm dan ook krijgt alleen dan pas waarde als je het met overgave voor jezelf hebt volbracht, welke toekomst daaraan verbonden is, is nooit van toepassing geweest voor de kunstenaar.

Den Spiegel | 1983 | | pagina 13