-17- DE FINANCIEN VAN DE VRIENDENVERENIGING Elders in "Den Spiegel" treft u een verzoek tot betaling aan van de kontributie voor 1984. Terecht kunt u zich afvragen wat er met dat geld gebeurt. Daarom vindt u hier een uiteenzetting over wat er mee gedaan wordt en waarom dat,zo is, Vóór 1982 was er niet echt een vrienden vereniging. Er bestond wel een soort "donateursclub". Dat hield in, dat een aantal mensen elk jaar een bedrag stortte op de rekening van de gemeente Vlissingen, die deze reserveerde ten behoeve van het aankopen van kunstvoorwerpen. Deze "dona teursclub" had een slapend bestaan. De donateurs hadden nagenoeg geen kompensatie voor hun schenkingen /donaties (welke soms niet meer bedroegen dan f 1,50 per jaarl). Het was niet echt duidelijk wat er met het geld gebeurde en het aantal donateurs liep dan ook snel terug. In 1981 werd er begon nen met een onderzoek naar de mogelijkheden om meer met zo'n donateursclub" of "vrienden club" te gaan doen. De achterliggende gedachte daarbij was, om meer aktiviteiten voor de geïnteresseerde museumbezoeker te organiseren. Hieruit ontstond het idee van een "Vrienden vereniging", die ook andere doelstellingen zou moeten hebben dan alleen fondsvorming. Een organisatie die móêr moest zijn dan wat er in het verleden bestond. In januari 1982 werd de "Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen" opgericht, waarmee in de praktijk de oude "donateursclub" met medeweten van B 4 W van Vlissingen ophield te bestaan. Het resterende geldbedrag werd,

Den Spiegel | 1983 | | pagina 19