-21- in o.a. het verbeteren van het onderlinge kontakt onder de leden. De vrienden pasten zich aan de veranderde situatie van de samenleving aan. Volgens de heer Timmermans kunnen de "vrienden" het volgende voor een museum doen: - het verwerven van publiciteit - administratieve bijstand - het verkrijgen van voordelen t.b.v. de leden. Volgens hem zouden de taken van de Federatie kun nen bestaan uit - het uitwisselen van informatie, omtrent de orga nisatie van Vriendenverenigingen, zoals hoe men nieuwe leden kan aanwerven; - men kan elkaar bemoedigen, etc. Hierna volgde een toespraak van de heer Van Vel- zen, direkteur van het Haags Gemeentemuseum: Hij vertelde over de toekomstplannen van dit museum. Een relatie met de "vriendenvereniging" kwam niet naar voren. Alleen meende hij, dat mond- op-mond-reklame heel belangrijk is en leidt tot een grotere betrokkenheid bij musea. Volgens hem ligt hier een taak voor de Vrienden. Hierna sprak mevrouw Lestraden, Museumkonsulente voor Zuid-Holland. Nadat zij eerst de werkzaam heden van een museumdirekteur opsomde (een grote waslijst!) meende zij, dat vrijwilligers in een heleboel zaken zouden kunnen meehelpen. Daarbij is echter een zeer goed overleg tussen Vrienden en museum noodzaak. Zij stelde de volgende moge lijkheden voor om aan geld te komen: - de Gouden Gids nazien op eventuele donateurs; - loterijen, bingo-avonden, modeshows t.b.v. het museum (is in U.S.A. normaal); - het beheren van een museumwinkel; - het organiseren van kinder-aktiviteiten in het museum; - kerstverkoop.

Den Spiegel | 1983 | | pagina 23