-9- INTERVIEUW MET HERMAN BISSCHOP Op verzoek van de redaktie heeft mejuffrouw I. Milot uit Vlissingen enige tijd geleden een vraaggesprek gevoerd met de kunstenaar Herman Bisschop, de maker van o.a. het bronzen beeld tegenover de ingang van het Vlissings Museum. "Op maandag 29 augustus jl." had ik een gesprek met de Limburgse kunstenaar Herman Bisschop, die ongeveer 4 jaar in Vlissingen woont. In Vlissingen is hij begonnen met het maken van beelden, daarvóór maakte hij over het algemeen schilderijen. Twee van zijn beelden zijn te zien in Vlissingen. Eên van de beelden staat op de boulevard, en êen beeld staat op het Bellamypark voor het Stedelijk Museum. In het nu volgende intervieuw vertelt Herman Bisschop over zijn werk. Met welke materialen werkt u? Over het algemeen werk ik met olieverf, pot loden, houtskool, klei en brons. De beelden die ik maak, maak ik altijd van brons, omdat er een warmte van uitstraalt. Hout is te be werkelijk en je weet nooit wat je tegen komt, van buiten kan het een mooi stuk zijn, maar van binnen kan het verrot zijn. Marmer is te duur en te tijdrovend omdat het veel onder houd geeft en daarbij is marmer in tegenstel ling tot brons koud. Waarom heeft u de beelden de juiste grootte van een mens gegeven? Als ik het beeld 3 meter had gemaakt was het effekt weggeweest omdat het dan te groot is. De onderwerpen van de beelden die ik maak zijn gebaren van mensen, waar de mensen niet zo snel bij stil staan. Als ze beelden zien die even groot zijn als een normaal mens,

Den Spiegel | 1983 | | pagina 11