-12- DE "KOPBEBEBOUWING" BELLAMYPARK Medio oktober 1983 werd de lang verwachte rehabilitatie van de kopbebouwing konkreet aangepakt. De sloper begon met de afbraak van een deel van het gebouwenkomplex. In het sloopkontrakt was een klausule opgenomen, waardoor "historisch" onderzoek tot de moge lijkheid behoorde. De kopbebouwing staat op een plaats die terug gaat tot het ontstaan van de huidige stad Vlissingen. Er was echter vöor de uiterste dgtum van het inleveren van de kopij voor dit blad nog weinig duidelijkheid over wat dit "historisch" onderzoek oplevert. Er is wel al êen en ander naar boven gehaald en onderzocht, maar een algeheel over zicht en daarmee konklusies zijn nog onmogelijk. Een verslag zal pas in een veel later stadium gereed komen. Bovengronds zat in een muurtje aan de Molenstraat een zandstenen 16e eeuws poortje. Mede dankzij de inzet van diverse gemeentediensten is dit poortje bij de gemeente opgeslagen en wordt thans onderzocht of het tijdens de renovatie teruggeplaatst kan worden. Thans zijn de klanken hierover zeer positief. Een onverwachte situatie ontstond voor de aannemer, toen men het hoekpand Bellamypark 39, van "rot" materiaal wilde ont doen. Het pand was helaas in een zo slechte staat, dat het steeds verder instortte. Hoewel de P.Z.C. meldde dat tijdens de storm van 26 november dit pand zwaar afbrokkelde,moest de volge de dag gekonkludeerd worden, dat er nagenoeg niets van de kopbebouwing was afgewaaid. Echter de gevel van Bellamypark 39 bleek 10 cm naar voren geduwd te zijn. De strijkbalk bleek ge-

Den Spiegel | 1983 | | pagina 14