-li- aanwezig is. De naastgelegen gebouwen, de "Mauterie", werden ingericht als apotheek, dienst- en administratie ruimtes. Het hospitaal beschikte verder over ziekenzalen, uiteraard strikt gescheiden voor soldaten en officierep met bijbehorende privaten, aparte zalen voor besmettelijke zieken, een ope ratiekamer, een "dodenhok" en een ruimte voor de vuilnisbakken, beide naast elkaar gelegen aan de achteringang aan de Kalkhokstraat (1). Hoewél niet bepaald gerieflijk was het voor die tijd een doelmatig opgezette inrichting, waar in totaal 94 zieken konden worden verpleegd. Tot na de 2é wereldoorlog bleef het nog in gebruik als hospitaal, daarna kwam het buiten gebruik door het verder aan betekenis verliezen van Vlissingen als garnizoensstad. Er kwam o.a. een loodgietersbedrijf in en ook de gemeente Vlissingen zelf gebruikte het gebouw als opslagruimte. Bij de Bevrijding werd een gedeelte van het ge bouw getroffen en daarna afgebroken. Het grote achtergebouw werd direkt na de oorlog nog een tijd als brandweerkazerne gebruikt. In 1954 vestigde zich een meubelfabriek in het gebouwen- komplex, dat tot voor 2 jaar in bedrijf is ge bleven. Het gebouwenkomplex is een geregistreerd monument en dit jaar zullen de plannen worden opgesteld voor restuaratie en verbouwing tot wooneenheden, gekombineerd met aanvullende nieuwbouw langs de Korenstraat. Wij hopen dat bij deze plannen het typerende karakter van een vroeg industrieel komplex uit de 18e eeuw niet al te zeer wordt aangetast. Ronald den Broeder.

Den Spiegel | 1984 | | pagina 13