-16- ACHTER DE SCHERMEN VAN HET VLISSINGS MUSEUM De artikeltjes onder het bovenstaande kopje beginnen zich te ontwikkelen tot een vaste rubriek in "Den Spiegel". Omdat er deze keer geen grote gebeurtenissen te melden zijn, is er dit maal gekozen voor een samenvoeging van een aantal kleine vermeldenswaardige aktiviteiten achter de schermen van het museum. Het is wat stil geworden rond het museum, wat echter niet wil zeggen, dat er niets meer wordt gedaan. Juist in deze zogenaamde "rustige" perioden heeft het museum het erg druk. Het "rustige" slaat op het aantal bezoekers, waar door er juist nu veel aan het museum gesleuteld kan worden. Allereerst enige archeologische wetenswaardig heden; Verleden jaar is er, zoals in een vorige uitgave reeds vermeld, een onderzoek gedaan in het gebied van de kopbebouwing van het Bellamy- park. Om al het tevoorschijn gekomen materiaal te verwerken is een vrijwilliger met behoud van uitkering bereid gevonden êên en ander uit te werken. Hij heet Daniël Hak. Tot nu toe heeft hij de vondsten schoongemaakt en geordend. Uit de grote hoeveelheid scherven zijn nu al enkele voorwerpen gerekonstrueerd. Het is voornamelijk aardewerk. Deze "super-puzzel" heeft o.a. al geleid tot een pot, die er aan de ene kant heel mooi uitziet, maar omgedraaid gaapt een groot gat de kijker toe. Deze delen ontbreken helaas. Naast het eigen historisch onderzoek nadert snel weer het moment, dat de "North Sea Archeo- logical Group" weer naar Vlissingen komt, om naar het wrak van het 'TVliegent Hart" te duiken. Nu het Rijksmuseum Amsterdam zich om

Den Spiegel | 1984 | | pagina 18