-17- verschillende redenen heeft teruggetrokken, zal ook de houding van het museum in Vlissingen veranderen. Bij de vorige campagnes assisteerde het Rijksmuseum, namens de Nederlandse musea, het Engelse archeologisch team. Het Stedelijk Museum Vlissingen bood het Rijksmuseum enkele faciliteiten: een vorm van kollegialiteit. Nu het Rijksmuseum zich heeft teruggetrokken valt de rol van het Vlissings museum ook weg. Om o.a. precedent-werking te voorkomen, zal het museum geen faciliteiten aan deze partikuliere organisatie bieden. Wêl zullen de aktiviteiten rond het onderzoek nauw gevolgd worden en het museum zal natuurlijk ook de mogelijkheid behouden een expositie over het gebeuren te organiseren. Tot voor kort zag het er bijvoor beeld naar uit, dat deze zomer de "beroemde geldkist" naar Vlissingen zou komen. Enige onenigheden tussen de Engelsen en enkele medewerkers van het Rijksmuseum zet deze moge lijkheden weer even op losse schroeven. Het Vlissings museum blijft echter op het Vinken touw zitten. Naast deze voor de buitenwereld "boeiende" gebeurtenissen wordt ook in het museum hard gesleuteld. Eindelijk is begonnen aan een grote wens van het museum: planmatig onderhoud van de museumyoorwerpen. Er is begonnen met de uurwer ken. De eerste Friese klok is onder handen ge nomen, hetgeen zeker niet te laat bleek te zijn. De restaurator, de heer M.D. Boersma, ontdekte dat veel los zat, was gebroken, of op het punt stond te bezwijken. De draaiende delen hadden in jaren geen olie meer gezien. Het nu weer in redelijke staat verkerende uurwerk heeft volgens de heer Boersma weer "een zeer rustige, aantrek kelijke tik" gekregen!

Den Spiegel | 1984 | | pagina 19