-23- TENTOONSTELLING STEDELIJK MUSEUM VLISSINGEN Van 13 april tot 17 juni kunt u de expositie "19e eeuv/se maritieme gezichten rond Vlissingen" bezichtigen. Getoond worden schilderijen van J.F. Schütz, aquarellen van L.G. Haccou en teke ningen van J.C. Greive jr. Jan Frederik Schütz werd in 1817 geboren in Middelburg, alwaar hij in 1888 overleed. Hij werkte voornamelijk op Walcheren en was net al Haccou een leerling van de Middelburgse Teken- akademie. Later werd hij leraar aan dezelfde akademie. Hij schilderde en tekende voornamelijk zee- en riviergezichten. Op de tentoonstelling ziet u alleen zijn schilderijen, allen met de scheepvaart als onderwerp. Lodewijk Gillis Haccou werd in 1798 in Middelburg geboren en overleed in 1839 in Londen. Hij was een leerling van J.H. Koekoek en lid van de Middelburgse Tekenakademie. De in het museum getoonde werken zijn allemaal zee- en rivier gezichten met schepen. In de aquarellen is alleen gebruik gemaakt van grijstonen. Johan Conrad Greive jr. werd in 1837 in Amsterdam geboren, alwaar hij in 1891 overleed. Hij was een leerling van o.a. C. Springer. Hij schileerde en tekende voornamelijk stads- en riviergezichten. Ook zijn enkele zeegezichten van hem bekend. Hij werkte voornamelijk in Amsterdam. Tijdens een van zijn reizen is Greive blijkbaar voor een periode in Vlissingen geweest. Hij heeft meerdere tekeningen aan de zeezijde van Vlissingen gemaakt. Op de expositie kunt u een zevental tekeningen vinden, die tussen 30 augustus en 6 september 1860 zijn gemaakt W. Weber

Den Spiegel | 1984 | | pagina 25