-13- Overdruk uit het "Zeeuws Tijdschrift": ZEEWERINGEN EN BOULEVARDS VAN VLISSINGEN door ing. P. van de Leijê en C.H.J. Peters. Ter gelegenheid van de opening van de Boulevards is in het juni-nummer van het Zeeuws Tijdschrift een 12 pagina's tellend artikel gewijd aan de geschiede nis van de boulevards van Vlissingen. Uitvoerig wordt stilgestaan bij het ontstaan van de boulevards Evertsen en Bankert. Oorspronkelijk aange legd als inlaagdijk een eind landinwaarts. De kust lijn lag aanvankelijk veel verder zee-inwaarts dan nu, maar door een reeks opeenvolgende stormvloeden in de 13e, 14e en 15e eeuw moesten steeds meer stukken land aan de zee worden prijsgegeven. Zo werd deze in laagdijk zeewering. Uitvoerig wordt ook ingegaan op de latere veranderingen die de dijk heeft ondergaan tot het de boulevards zijn geworden. Met name ook het badstrand en de wandelpier in de 20er en 30er jaren worden belicht. Een andere geschiedenis heeft boule vard de Ruyter doorgemaakt. Aanvankelijk ook inlaag- dijk, vanaf 1489 onderdeel van de vestingwerken. De problemen rond -het onderhoud, door de stad of door een andere overheid, worden in verschillende periodes beschreven. Uiteraard komt ook de stormramp van 1 februari 1953 ter sprake. In een technische beschouwing worden vervolgens de veranderingen aan de boulevards beschreven die thans zijn voltooid in het kader van de Deltawerken. Het' zeer uitvoerige maar hier en daar helaas wat moeilijk leesbare artikel geeft een heel beeld van de boulevards

Den Spiegel | 1984 | | pagina 15