-4- HET KUNSTWERK VAN ANDRE VOLTEN Op 16 juni 1984 bood de Koninklijke Maatschappij de Schelde de gemeente Vlissingen het aan de boulevard gelegen kunstwerk van Andrê Volten aan. In 1975 bestond de K.M.S. 100 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum wilde deze maatschappij een aandenken schenken aan de stad Vlissingen, waarmee de lange verbondenheid van de stad met de K.M.S. tot uitdrukking zou komen. Er werd kcntakt gezocht met de Stichting Kunst en Bedrijf (een advies- en informatiecentrum voor beeldende kunst) die de kunstenaar Andrê Volten naar voren droeg. (Volten werd geboren op 19 maart 1925 sinds 1950 woont en werkt hij in Amsterdam. Tot 1953 werkte hij uitsluitend twee-dimensionaal, nadien vervaardigde hij drie-dimensionale konstrukties, voornamelijk in staal en ijzer.) De K.M.S. vroeg Volten of hij, uitgaande van de ele menten water en staal (dê zaken waar de K.M.S. mee te maken heeft) een kunstwerk zou kunnen ontwerpen. De kunstenaar zelf voegde daar nog het element licht aan toe: We leven 24 uur per dag, dus moet er ook 24 uur per dag licht zijn". en ontdekte dat er in de oude stad geen geschikte lokatie voor een kunstwerk was. Hij stelde voor om op het Stadhuisplein een fontein te plaatsen. Daar dit echter om praktische redenen niet uitvoerbaar bleek, moest men uitzien naar een andere lokatie en een andere vorm. Ondertussen werd er hard aan de verfraaiing van de boulevards gewerkt. Met de vol tooiing hiervan bleek er ook ruimte voor een kunst werk te komen. De kruising van de Coosje Buskenstraat met de boulevard bleek een geschikte lokatie voor een ^Erratum: Volten verdiepte zich in de organisatie van de st

Den Spiegel | 1984 | | pagina 6