-21- de "Admiraal Maarten Harpertszoon Tromp" is dringend aan restauratie toe. Deze restauratie zal als de financiële middelen aanwezig zijn, worden uitge voerd door de heer Kramer, hoofdrestaurator van het Scheepvaartmuseum te Amsterdam. De verwachting is dat de restauratie zo'n.drie' jaar zal gaan duren om het scheepsmodel-vermoedelijk uit dezelfde tijd als het orgineel (1780-1815) in de oude luister te herstellen. De kosten vcor dit restauratie-karwei worden ge schat op 20.000 gulden. Het bestuur van de "Vereniging Vrienden van het Ste delijk Museum Vlissingen" heeft besloten - mede dankzij de sterke achterban - om het unieke scheeps model van de "Admiraal Maarten Harpertszoon Tromp" voor nu en later te behouden en daarvoor een restau ratiefonds met de naam "Restauratiefonds de Tromp" te starten. Uit de reserve van de vereniging is een bedraq van 2.000 gulden, zijnde 10% van het totaalbedrag, in dit fonds gestort. De inzamelinsactie voor het "Restauratiefonds de Tromp" is gestart op maandagavond 29 oktober 1984 om 21.00 uur tijdens een bezoek van de Rotary Vlissingen aan het Stedelijk Museum. Een anonieme Rotarian beloofde het die avond ingezamelde bedrag te zullen aanvullen tot 5.000 gulden, waarvoor vanaf deze plaats onze hartelijke dank. Om deze inzamelingsactie te ondersteunen is er een foto van het scheepsmodel in de desolate toestand gemaakt met de achterzijde een korte beschrijving van de staat van dienst van het orgineel en tevens is er een copie gemaakt van een oude gravure, voorstellende enige schepen op de Schelde, waaronder het linie - schip de "Admiraal Harpertszoon Tromp" in het jaar 1784.

Den Spiegel | 1984 | | pagina 22