-8- 6. Rondvraag Uit de vergadering komt de vraag of de "Vrienden" voor de 2e maal een rondwandeling langs de Vlissingse monumenten zou kunnen organiseren1. De voorzitter vindt dit een uitstekend idee en vraagt aan de vergadering óf er meer gegadigden zijn. Dit blijkt het geval. De datum voor een 2e rondleiding zal later bekend gemaakt worden. Uit de vergadering komt een opmerking over een stukje in"Den Spiegel", nl. dat de zolders van het museum overvol zitten. Men vindt dit artikel negatief overkomen omdat het net lijkt alsof het museum niets meer wil aksepteren. De heer Weber antwoordt dat het stukje niet negatief bedoeld was. Door gebrek aan tijd wordt er tegenwoordig alleen nog maar passief verzameld (aanbiedingen en schenkingen) en niet meer aktief verzameld (veilingen bezoeken). De heer van Kralingen licht aan de vergadering toe waarom hij uit de redaktie van "Den Spiegel" is gestapt. Hij heeft deze stap genomen omdat er een andere taak op zijn schouders rust. Twee taken vindt hij teveel van het §oede. De heer van Kralingen heeft ook het voorstel gelanceerd om het museum bekendheid te geven in de bedrij- van van Vlissingen. Hij doelt hier op" de term "sponsering" en geeft als voorbeeld een scheepje, wat gerestaureerd zou moeten worden. Welk bedrijf zou dit willen en kunnen doen? Het voor stel is nog in het beginstadium en het bestuur zal hier in de toekomst nog over vergaderen. 7. Sluiting De voorzitten sluit de vergadering om 20.15 uur en bedankt de aanwezige leden voor hun komst.

Den Spiegel | 1985 | | pagina 10