-25- worden, In diezelfde tijd vonden de Regenten van het Arm- Gast- en Weeshuis aan de Koestraat dat hun behuizing veel te klein was geworden'én bouw kundig in slechte toestand verkeerde. Dit gebouw was in 1809 gedeeltelijk verwoest. Er was dus dringend behoefte aan nieuwbouw en restauratie. De heren Regenten verzochten daarop een timmerman een gebouw te ontwerpeé en een begroting te maken. Een paar weken later was het ontwerp klaar. De Regenten vonden het prachtig maar het was te duur. De stad Vlissingen, als eigenaar, zou het moeten financieren, maar hiervoor was toestemming nodig van Gedeputeerde Staten. Deze weigerden.Inmiddels was bekend dat het Groot Heerenlogement verkocht zou worden. De Regenten van het Arm- GastT en Weeshuis besloten daarop het gebouw té bezichtigen en kwamen tot de konklusie dat hét zeer geschikt was als nieuwe behuizing en dat "geene veranderin gen van noode waren.behoudens eenige kleine, reparatiën". Twee dagen voor de verkoop zou plaats vinden, kocht de gemeente het gebouw aan voor een bedrag van f 5.500, Twee maanden later werd het in gebruik genomen; de regenten waren tevreden. Vanaf die tijd werd het "Gasthuis" genoemd. De situatie voor de vele bewoners waren echter verre van ideaalDe armsten onder de bevolking kwamen er terecht, in het algemeen ieder die ziek, invalide, oud en"zonder inkomen was. Aanvankelijk ook voor de opvang van wezen, doch deze werden later naar een gebouw aan de Grote Markt overgebracht. Sociale voorzieningen bestonden nog niet. Alleen kerkgenoot schappen stelden geld en middelen ter beschikking aan het huis voor verzorging van de allerarmsten.

Den Spiegel | 1985 | | pagina 27