-28- VIDEO-KIJKEN IN-HET MUSEUM Op donderdagavond 21 maart a.s. is er in het museum een avondje "video-kijken", een aktivi- teit van de Vereniging Vrienden van het Stede- lijk Museum Vlissingan. U kunt dan een aantal oude films, met beelden van Vlissingen, rustig bekijken, U kunt zelf een keuze maken uit het aanbod van de videotheek van het museum. Enkele films hebben geen geluid en kunnen door ondergetekende toegelicht worden. Zo kunt u o.a. kijken naar: "Beelden uit Vlissingen 1923-1935"(2D minuten). Dankzij het Gemeentearchief kan het museum een aantal oude stukken Polygoonjournaals laten zien. Het betreft hier o.a. de brand bij de petroleum-asfaltfabriek en een begrafenis van enkele slachtoffers van een scheepsramp op ds Schelde in de 20er jaren. De opening van de "nieuwe" Keersluis en de "nieuwe" haven zorgde ervoor dat hooggeplaatste Nederlanders naar Vlissingen kwamen, wat natuurlijk prompt gefilmd werd. De hierboven genoemde films zijn zonder geluid. Het eerste Polygoonjournaal mêt geluid waarover wij beschikken is een verslag van een zwemwed strijd om de Scheldebeker uit de 30er jaren. Hoewel het geluid niet best is, toont hst; de zwemwedstrijd van Vlissingen naar Breskens en terug. Het geeft een aardig beeld van hat Vlissings "badleven" vanaf de boulevard, met o.a, een geheel andere badmode dan de huidigei "Boulevard bij storm 1932/1953" (10 minuten). In de jaren 1952 en '53 werd de kust van Vlissingen geteisterd door zware stormen. Naast de grote ellende, die dat in Zeeland veroorzaakte, zijn er ook indrukwekkende beelden gemaakt van hoge over slaande golven.

Den Spiegel | 1985 | | pagina 30