-2- VOORWOORD Bij het schrijven van dit voorwoord is het jaar 1985 al weer bijna 2 maanden oud. Een terugblik werpend op het jaar 1984, zien wij dan, dat de aktiviteiten van "de Vrienden" in het teken stonden van de gebeurtenissen rondom de Wester- schelde en de Boulevards: In april hielden de "Vrienden" een exkursie naar de Loodsen-ten- toonstelling ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Loodsensociëteit. In september was er een speciale lezing over de boulevards van Vlissingen en in het Vlissings museum heeft de zomerexpositie geheel in het teken gestaan van de boulevardwerken. Verder was er in het Stedelijk Museum een ten toonstelling over de tweede wereldoorlog. Deze was tot januari 1985 te bezichtigen. Ook mogen we niet vergeten te noemen de tentoonstelling "Wonen in Vlissingen, de ontwikkeling van 11 eeuwen Vlissings woonhuis". Een exkursie naar het Stadhuis van Middelburg was in januari de start van het jaar 1984. De exkursie naar Fort Rammekens in oktober jl. mag zeker een sukses worden genoemd met zijn plm. 80 deelnemers. Tijdens de jaarvergadering op 3 mei 19G4 was er een lezing over "Zeeuwse Heraldiek". Verder hadden wij in maart een lezing over de trémlijn Vlissingen-Middelburg In 1984 hebben "De Vrienden" twee monumenten- rondleidingen door Vlissingen georganiseerd: èen in februari en êen in september. Een aparte vermelding verdient het starten van onze aktie "RESTAURATIE DE TROMP", waarover u elders in deze uitgave meer informatie krijgt.

Den Spiegel | 1985 | | pagina 4