-13- titelbeschrijving wordt gemaakt. Een onderwerps- katalogus, met een alfabetische ingang via tref woorden, is voorlopig nog toekomstmuziek maar staat wel op het verlanglijstje. Terecht, want pas dan wordt het mogelijk in êên oogopslag na te gaan welke boeken, gedeelten uit boeken, tijd schriften en tijdschriftartikelen informatie over een gekozen onderwerp bevatten. Belangstel lende bezoekers en museumstaf zullen baat vinden bij een dergelijke, goed toegankelijk gemaakte studiekolisktie. Het i3 voorts niet uitgesloten dat samenwerking in provinciaal verband nieuwe perspektieven opent. Men denke hierbij aan ksta- logusautomatisering en de vorming van een geza menlijk baatand in een gemeenschappelijke computer. Een bezoeker van de plaatselijke openbare biblio theek kan dan op het spoor komen van dokumentatie, aanwezig in de museumbibliotheek. AI3 regal is de studiezaal tijdens da openings uren van het museum vrij toegankelijk. De eerder geschetste huisvestingsproblematiek beperkt ech ter de gebruiksmogelijkheden; men dient van'te voren een afspraak te maken. Alle publikaties hebben een naslsgwearde (reference library), re den waarom niet wordt uitgeleend: raadpleging ter plaatse. De index op nummer (een soort standkatalogus; elke afzonderlijk opgenomen publikatie krijgt een ei gen nummer) telt circa 500 nummers, In 1984 groei de de kollektie met 50 titels, deels schenkingen. Een dergelijke groeisamen met een betere beschrij ving en ordening van de boeken en tijdschriften,

Den Spiegel | 1985 | | pagina 16