-43- werk. Paul Collirs vertelt: "Het kwam allemaal door die grote rot-wagen die Pisuisse van z5n met de laatste Indischs toernee verdiende geld had gekocht. Pisuisse ging altijd voorin zitten' bij de chauffeur en Jenny en Tjskko kropen dar? 3amen achterin" Als Jenny de breuk in haar hu welijk met Jean-Louis wil lijmen en haar ver houding met Tjakko (dis inmiddels smoorverliefd op haar geworden is) beëindigt, valt het doek. De afgewezen minnaar denkt een vervaarlijk plan uit. Op zaterdagavond 26 november 1927 klinken in het Rembrandtplantsoen in Amsterdam zes schoten. Jean-Louis en Jenny worden door Tjakko vanachter de sokkel van het beeld van Rembrandt neergeschoten. Vijf kogels voor Pisuisse en zijn vrouw; met de laatste schiet de dader zich zelf door het hart» Drie doden is het resultaat van deze- zinloze moordpartij. Het publiek is geschokt, "Dat kermisvolk moordt sikaar maar uit". Uiteindelijk is hst Fie Care!sen, die het graf van Pisuisse bekostigt en verzorgt. Later zal zij er zelf in worden bijgezet. In het graf ernaast rust de vrouw dis samen met Jesn-louis is vermoord, Na de tragische dood van Pisuisse (hij is dan 47 jaar) gast de cabaretkunst in ons lari'd -'door een diep dal, Voor Eduard Jacobs is nooit een opvolger op het toneel verschenen en Koos Speenhoff heeft zijn roem overleefd. Kan men op niemand meer hopen? Een rijzende ster is Louis Davids, de populaire revue-komiek die met zijn jaarlijkse zomercabaret in Schweninger? van 1931 tot 1938 de Pisuisse-traditie voort zet (overigens een ware metamorfose van komiek

Den Spiegel | 1985 | | pagina 46