-3- inrichten. Uitgangspunt is een gerestaureerd schip, waarvan het uiterlijk en ten dele ook het interieur, bijvoorbeeld de kapiteinskajuit. in de oorspronkelijke staat worden teruggebracht Benedendeks is een ruimte gereserveerd voor een permanente maritieme expositie, met onderwerpen als scheepsbouw, de restauratie van de Schorpioen, de marine, de technische ontwikkeling rond 1900, Er komt een zaaltje voor het ontvangen van klassen en groepen sn voor het vertonen van video en diaseries. Op het middendek is een mul- tifunktionele ruimte gepland voor tijdelijke tentoonstellingen, recepties en congressen, lezin gen, concerten en toneel, In het schip komen ook sen coffeeshop en een maritieme museumwinkel die beide onafhankelijk van het museum bezocht kunnen worden. De Schorpioen zal het gehele jaar door een stuk rekreaiie en edukatie mogelijk maken, waarbij minder gunstige weersomstandig heden de vakantiepret van velen niet hoeven te bederven, k'ai exploitatiekansen betreft roept het rapport mede door een minder duidelijk woordgebruik bij museumtechnische onderwerpen, een groot aantal vragen op. Zo wordt bij herhaling gesproken van sen "museumschip" en het inrichten van eên deel van het schip als "permanent maritiem museum". Hen moet echter onderscheid maken tussen een museum en een objekt. Neem bijvoorbeeld het qua oorsprong uit 1672 daterende gebouw van de Nederlands Hervormde Kerk in het Zuidbeveiand- se dorp 's ;Heerenhoek. Dit gebouw wordt na ontmanteling overgebracht naar het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem om daar tussen de

Den Spiegel | 1985 | | pagina 6