9 ten onze plannen om aktiviteiten ook meer op de jeugd te gaan afstemmen zear interessant en prijzenswaardig te vinden. Van die zijde wordt er zelfs een zekere vorm van samenwerking met onze Vrienden aangeboden. Ook hst Zeeuws Museum heeft belangstelling getoond en heeft ook van haar kant nadere informatie toegezegd. Door het bestuur zijn er ook contacten gelegd mst de ge meentearchivaris, de conservator en een vertegenwoordi ger van da in onze gemeente werkzame Werkgroep Lokale Geschiedenis, Als concrete aktiviteiten die voor de jeugd interes sant kunnen zijn, kan men b.v. denken aan; - Het l-aten meewerken aan te organiseren "speurtoch ten in het museum. Daardoor kan de jeugd sneer direct te weten komen wat het museum nu eigenlijk inhoudt en wat voor functie en betekenis nat heeft. Uit zulke "speurtochten" zouden opdrachten kunnen voortvloeien welke zodanig interessant zijn dat ook leeftijdsgenoten geïnteresseerd raken. - Onder toezicht van de conservator de jeugd zeif expo sities laten opzetten san de hand ven thema's, zo mo gelijk door hen zelf aangereikt. Het bestuur koestert de hoop en verwachting dat er bin nen de "vriendenkring" meerdere mensen zijn die in dit opzicht bepaalde suggesties of ideeën kunnen aandragen ïs dat het gevalsarzel dan niet en geef uw rsakties door. Deze worden dan zonder uitzondering binnen het bestuur besproken en op hun haalbaarheid onderzocht. De resultaten daarvan en de voortgang vsn de plannen en voornsmens zullen u regelmatig in Den Spiegel wor den meegedeeld, Th. Goos3ens.

Den Spiegel | 1985 | | pagina 10