17 BEELDEND VLI5SINGEN, EEN NIEUWE WANDELROUTE Vlak voor het hoogseizoen dit jaar is dankzij een sa menwerking tussen het museum, de Culturele Raad VIis- singen en het Stafbureau Voorlichting ën Inspraak van deze gemeente een beeldenroute door Vlissingen gereéd gekomen. De laatste jaren heeft het gemeentebestuur van Vlissin gen veel aandacht besteed aan het plaatsen var, beelden in de stad. Zo zijn er onder mser .in het kader van de Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR) diverse opdrach ten gerealiseerd. Daarnaast wordt elk jaar een bedrag beschikbaar gesteld voor een fonds om "beeldende kunst aan te .kunnen kapen. Daarnaast heeft kort geleden de Kon. Mij. "De Schelde" de stad een groot kunstwerk aan geboden, de "open zuil" van André Volfcen. Regelmatig stellen bezoekers van het museum vragen over deze,beelden en om enigzins aan de behoefte van de toeristen, maar ook van de Vlissingers zelf te vol doen is een folder samengesteld. In de folder wordt iets verteld over een aantal beelden langs sen uitge stippelde route. Ösze loopt van het Beilamypark, via de Boulevards sn het Windorgellangs het bejaarden-, centrum "Ter Reeds", vis de Koudekerkseweg en Badhuis straat weer terug naar het Sellamypcrk. >Het is een wandeling van ongeveer 5 kilometer, waarbij u 15 beelden tegenkomt. In de folder worden "deze beel den kort toegelicht, met wetenswaardigheden over de maker, de titel, maar soms ook met achtergrondinforma tie. De folder kost een gulden en is verkrijgbaar bij het museum, de V.V.V. en bij het Stafbureau Voorlichting en Inspraak van de gemeente. W. Weber.

Den Spiegel | 1985 | | pagina 18