SOCIALE WONINGBOUW MUSEUM NIEUWS 22 voorjaarstentoonstelling Stedelijk Museum R. DEN BROEDER In de loop van het voorjaar zal een tentoonstelling worden geopend over de sociale woningbouw in Vlissingen. Het afgelopen jaar is reeds begonnen met de voorbereidingarchiefonderzoekfotowerkmakette- bouw enz. De sociale woningbouw staat in het middelpunt van de be langstelling. Verschillende vooroorlogse woningkomplexeno.a. Tuin stad en oud Goed Wonen, zijn het afgelopen jaar gerenoveerd of zullen binnenkort worden aangepast aan nieuwe eisen van deze tijd. Wie thans door de Bonedijkestraat rijdt kan volop de bedrijvigheid zien waarmee de oude woningen worden vernieuwdReden dus om aan dit stuk geschiede nis van Vlissingen aandacht te besteden. Het is zo'n 75 jaar geleden dat de eerste woningwetwoningen ge reed kwamen: het komplex van 150 woningen "Het Rooie Dorp" van de Vereniging tot verbetering van de Volkshuisvesting Vlissingen. Dit is tevens de oudste woningbouw vereniging in Vlissingen, opge richt in 1909. Spoedig daarna volgden de andere corporaties: Gemeenschappelijk Belang in 1911, en Goed Wonen in 1920. Deze drie verenigingen waren verantwoorde lijk voor het grootste deel van de vooroorlogse woningbouw. Zo ont stonden tussen 1910 en 1930 o.a. Tuinstad en Tuindorp, wijken die toch heel karakteristiek zijn en het gezicht van Vlissingen mede hebben bepaald. Op de tentoonstelling zal aan dacht worden besteed aan de wo ningen zelf, hoe ze eruit zagen, aan maatschappelijke aspekten, de huren en inkomens enz. Ook de verwoestingen als gevolg van de oorlog en de inundatie worden in beeld gebracht. Daarna volgt de periode van de wederopbouw en de uitbreiding van de stad. Tenslot te de nieuwbouwwijken als Wester- zicht en Bossenburgh. Aan de hand van enkele makettes, o.a. van een stuk vooroorlogs Vlissingen zal ook een en ander in beeld worden gebracht. Verder wordt uiteraard gewerkt met foto's en kaartmateriaal. Gevelsteen voormalig kantoor Gemeenschap pelijk Belang Boterbloem laan

Den Spiegel | 1986 | | pagina 23