25 EVENEMENTEN excursie lezing excursie jaarvergadering Den Hollander informeert de lezer over de architectuur en het ge bruik van de gebouwen en vermeldt zowel de kritiek erop tijdens de nieuwbouw als het verzet tegen de sloop. Zwart-wit foto's geven een beeld van de oude en nieuwe toe stand en roepen gevoelens van weemoed en spijt op. Bladerend in dit fraai verzorgde boekwerk dringt de betekenis van het woord "slopen" volledig tot de lezer door. Zoveel schoonheid, sfeer en verscheidenheid aan bouwstijlen is verdwenen. Helaas, ook het Van Dishoeckhuis moet aan de sloophamer geloven en is om die droevige reden in dit boek opgenomen. Voor menige Vlis- singer zal het, als hij later te rugkeert naar de plaats waar het prachtige stadhuis ooit heeft ge staan,zijn zoals Den Hollander het omschrijft"Alsof er is ingebroken in zijn herinnering". Ook aanwezig in de bibliotheek: Architectuur en Planning; Nederland 1940-1980 Rotterdam, 1983. Uitgeverij 010. 240 blz ISBN 9064500029 Oudheidkundig jaarboek; bulletin van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond;tevens orgaan van de Rijksdiensten voor de Monu mentenzorg en voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek. Later voortgezet als Nieuws bulletin, Bulletin en KN0B bulletin. Op enkele jaargangen na geheel aan wezig 0p zaterdag 1 februari 1986, om 10.00 uur houdt de vereniging een excursie naar de Vlissingse Brandweer. Door dhr. A.J. de Smit zal een uiteenzetting worden ge geven over de geschiedenis van de Vlissingse Brandweer. Verzamelen bij de Kazerne aan de Van Dis- hoeckstraat 0p woensdag 12 maart 1986, om 20.00 uur in het Stedelijk Museum houdt dhr. R. den Broeder een le zing over het ontstaan van Vlis- singen. Aan de hand van een reeks dia's zal een beeld worden gege ven van de geografische geschie denis van Walcheren en de stede- bouwkundige struktuur van de stad Vlissingen vanaf de Romeinse tijd tot ca 1940. 0p zaterdag 19 april zal bij vol doende belangstelling een excur sie worden gehouden naar Delft. Daar zullen o.a. het Prinsenhof, de Nieuwe Kerk en het Stadhuis worden bezocht. De kosten zullen ca 35,- per persoon bedragen. Nadere berichten hierover komen in het volgende nummer. 0p dinsdag 13 mei wordt de jaar vergadering van de vereniging ge houden. Aansluitend zal dhr. A.H. van Dijk een lezing houden over de partizanenstrijd en het verzet in Vlissingen tussen Dolle Dinsdag en de Bevrijding.

Den Spiegel | 1986 | | pagina 26