AFSCHEID BESCHERMHEER 3 VOORWOORD Dames en Heren, Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen Voor u ligt een nieuwe aflevering van Den Spiegel, een aflevering, die in een geheel nieuw jasje is gestoken. Daarin weerspiegelt zich de groei van onze vereniging. Onze vereniging heeft in de enkele jaren van haar bestaan een geweldige groei meegemaakt. Het ledental is het getal van 300 genaderdHet is een goede zaak, dat zovelen willen bijdragen aan de instandhouding van ons cultureel erfgoed. Nu het ledental zo sterk is toegenomen zijn er ook ruimere mogelijkhe den aanwezig om onze leden te bedienenEen van die mogelijkheden is ons blad Den Spiegel. Moesten wij ons tot nu toe beperken tot een een voudige opmaak, thans kunnen wij u een blad aanbiedendat professio neel van vorm is.Dat zal het lezen ongetwijfeld bevorderen. Mij streven ernaar ook de inhoud naar een steeds hoger peil te brengen, waarmee de betrokkenheid van onze Vrienden bij het Stedelijk Museum nog kan toenemen en uw kennis omtrent museale activiteiten wordt vergroot Vanaf deze plaats mag ik een woord van waardering uitspreken voor de leden van de redactie .Zij slagen er steeds weer in u een voortreffelijk blad voor te leggen. Ik weet, dat daarvoor veel arbeid nodig is. Een gelukwens aan hun adres voor het thans bereikte resultaat is op zijn plaats Het jaar 1985 is zeker een belangrijk jaar voor "De Vrienden" geweest. Ons ledental is gegroeid tot rond 300 leden. Ook is er een geluids installatie in gebruik genomen. Door middel van een schenking van de Stichting Comité voor de Zomerpostzegelskonden de "Vrienden" in november 1985 tot aanschaf overgaan. "De Vrienden" hopen ook in het nieuwe jaar, met u samen, de naam "Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen" wederom waar te maken. Namens het bestuur en de redactie wens ik u alle goeds toe voor u en die u dierbaar zijn. W. van Nassau - Damenvoorzitter Op 30 november j.l-, de avond van de traditionele Museum-In, nam burgemeester Th. J. Westerhout afscheid van de Vrienden als beschermheer van de vereniging. In haar welkomstwoord tot de be schermheer ging voorzitter mevr. Van Nassau in op het feit dat het bijna vier jaar geleden is dat de Vrienden werden opgericht: "Al meteen toonde u zich bereid het beschermheerschap op u te nemen. In die periode toonde u vooral een grote betrokkenheid en een stimulans om het museum te laten uitgroeien tot de multifunktione- le instelling die het nu is. Er is een steeds toenemende belang stelling voor het museum;de drem pel is verlaagd. Daarop overhandigde de voorzitter een grote aquarel van de schilder Frans Naerebout aan de burgemees ter. De aquarel is een geschenk

Den Spiegel | 1986 | | pagina 4