9 VISSERSHAVEN Gerestau reerde Vis sershaven Over drie jaar een jachthaven? 1986: toen de aktiegroep werd op gericht wilde de gemeente geen geld steken in het behoud,nu niet in tijdelijke voorzieningen. Toen was er geen funktie voor de haven omdat de vissersschepen naar de mijn aan de Koningsweg vertrokken, nu niet omdat er geen afmeer-mo- gelijkheden zijn. Toen werd er ge klaagd dat het slecht ging met de binnenstad en nu nog! Er zijn ech ter ook een paar treffende ver schillen met 1973: toen was de binnenstad verkrot en verpauperd en liep het inwonersaantal ge staag terug, nu wordt er druk ge bouwd en bijna alle woningen wor den vlot verhuurd. Toen was de toerist een bijkomend voordeeltje, nu is Vlissingen speerpunt bij de recreatieve ontwikkeling in Zee land. Toen werd de Vissershaven met demping bedreigd, nu is dat van de baan. Ondanks al het pessimisme blijken die "zuunige Zeeuwen" dus toch telkens in staat weer een paar centen uit de subsidie-hoed te kunnen toveren. Laten we echter niet teveel op één kaart zetten. Van de nieuwe bestemming voor het Arsenaal en de woningbouw daar naast verwachten wij ook veel maar omdat het nog wel een poosje duurt, zouden we erg graag zien dat er ook geld in tijdelijke voor zieningen voor de Vissershaven wordt gestopt.Het voornemen deze zomer het Straatfestival rond het Bellamypark en Nieuwendijk te hou den is best leuk maar dat duurt slechts een paar weken terwijl een seizoen met scheepjes in de haven tot oktober doorgaat en waar schijnlijk ook nog in .1987! Naar verluid wordt op dit festi val onder meer de theatergroep "Boulevard of Broken Dreams" ver wacht, maar ik geef toe dat het ver gezocht is om bij de verplaat sing van deze happening van de Boulevard naar het De Ruyterplein de associatie van Broken Dreams met de Vissershaven te maken. In ieder geval,wij hebben onze dromen nog,al moeten we wel lang wachten op de vervulling.

Den Spiegel | 1986 | | pagina 10