21 nieuwe leden Bij het denken over activiteiten als jeugdmuseumdagen en de uit bouw van de vriendenvereniging met jeugd- en/of jongerenafdelin gen moet één ding vooropstaan. Een helder geformuleerd beleid behoort tot de onmisbare ingredi ënten als het museum meer naar buiten wil treden. Het museum? Wat kan ik ermee? Dat zal menige Vlissinger zich afvragen, ook als de Vrienden, over de generatie- grenzen heen, hun voelhorens uit steken. Daarbij mag niet vergeten worden dat ouderen de neiging hebben de zaken voor de jeugd te regelen zonder de andere partij te horen. De Vrienden zullen zich in dit opzicht ongetwijfeld anders gaan opstellen.In verenigingsver band zal men de jeugd moeten be trekken bij het nemen van beslis singen, hetgeen impJiceert de be reidheid tot het delen van een stuk verantwoordelijkheidLet wel: de beste manier om de jeugd te ontmoedigen is ze het initiatief uit handen te slaan! Dan vraag je om kritiek, zo in de trant van: jongeren mogen de klusjes opknap pen die volwassenen laten liggen. Dat bezwaar wordt weggenomen als men van hen een prestatie ver langt (helpen uitbouwen van het verenigingsleven, lanceren van ideeën). Bijkomend voordeel is dat het zelfvertrouwen dat jeugd en jongeren in verenigingsverband weten te ontwikkelen, een uit straling heeft naar alle geledin gen van de Vriendenen naar het museum. Een levend museum, daar draait het tenslotte om. Leven, wonen en werken in Vlissingen, en het mu seum is er een deel van. Beschouw de Vrienden als een katalysator: zij stimuleren, maken enthousiasme los, terwijl het museum per saldo tot taak heeft de mensen(blijvend) nieuwsgierig te maken. Een pro bleem is dat er landelijk gezien te weinig onderzoek is gedaan naar de belangstelling van het publiek. Bezoekers worden wel ge teld maar tellen niet mee. Entree betalen, doorlopen en mond houdeg daar komt het in wezen op neer. In de beleidsmatige sfeer is het publiek vaak de vergeten en onge noemde partij. Je kunt je daarbij afvragen of puur organisatorische zaken op het terrein van perso neelsbeleid en formatiezaken niet ten onrechte worden gepresenteerd als vraagstukken van museumbe leid In het afgelopen kwartaal hebben zich 16 nieuwe leden aangemeld: J. de Ruyter, A. Koppejan, J.F. Stroo, J.H. Hermandegroot Mr. C.G.J. Rutten, Heystek Herenmode, Garage Murre, Bloemenhandel Van Café-restaurant De Café-restaurant De Zijnen Damesmode, J. de Heer, W.P. van Leersum, W.L.M. Groffen, G. Louwerse, G.W.H. Wiegers, Alle leden namens het bestuur van harte welkom! Het ledental is hiermee gekomen op 297. Vlissingen Domburg Vlissingen - Metzelaar, Vlissingen Middelburg Vlissingen Vlissingen Belzen, Vlissingen Gevangentoren Vlissingen Beurs Vlissingen Vlissingen Vlissingen Vlissingen Vlissingen Vlissingen Vlissingen

Den Spiegel | 1986 | | pagina 22