3 VOORWOORD VLISSINGS HAVEN Aandacht besteden aan verledenheden en toekomst van de Vlissingse havens door het Vlissings Museum, is een zaak die ik graag van harte ondersteun en ook zeer warm bij u als lezers van "Den Spiegel" wil aanbevelen Vlissingen is immers internationaal een naam - uit eigen waarneming kan ik u dat verzekeren - waarbij al snel een relatie wordt gelegd naar havens en havenaktiv iteitenKijkend naar de historie mag rustig gesteld worden dat, en uiteraard is dit gepaard gegaan met hoogte- en dieptepuntenVlissingen door de jaren heen een belangrijke plaats is geweest als havenstad Echter ook voor het heden geldt dit nog onverkort.Met name de laatste jaren is er zelfs sprake van een zeer voorspoedige ontwikkeling op dit gebied, waarbij Vlissingen zich, met inzet van alle krachtenals havenstad nog grootser en nadrukkelijker manifesteert Deze ontwikkel ing is mogelijk omdat ook nu in 1986 het nog steeds die zelfde ondernemingsgeest is, die ook Vlissingen in de Gouden Eeuw tot bloei bracht en die er ook nu weer voor zorgt dat er in het heden en voor de toekomst met voortvarendheid verder kan worden gebouwd aan de positie van Vlissingen als havenstad. Bij onderzoeken en in beeld brengen van deze historische ontwikkelin gen, vinden we overigens datzelfde enthousiasme en diezelfde gedre venheid terug bij het Vlissings Stedelijk Museum. Immers, alleen met de inzet van velen, zowel deskundigen als goedwillende vrijwilligersis het mogelijk geweest dit museum te maken tot wat het nu is. Bij alle aktiviteiten van dit museum moet natuurlijk ook het havenge- beuren van tijd tot tijd in het licht van zijn schijnwerpers worden ge plaatst. Vlissings Museum, dat u nog lang een belangrijke bijdrage mag blijven leveren aan het op historisch en cultureel gebied zichtbaar maken van wat Vlissingen was en is en weet u zich daarbij gesteund door een grote kring van vrienden. Ir. A.J. Oreel direkteur N.V. Haven van Vlissingen

Den Spiegel | 1986 | | pagina 4