11 nieuw leden Hotel Britannia, trappenhuis. Bijzondere gebeurtenissen waren ook strandingen van schepen. Als een schip op de Boulevard of de Nollepunt was gelopen,belden van uit heel Nederland kranten- en radioverslaggevers naar het hotel om te vragen hoe de situatie was. In 1939 is het hotel verkocht. Al jaren daarvoor draaide de onder neming met verlies, het was ten slotte krisis.Dat is ook de reden geweest dat de Stoomvaartmaat schappij van het hotel af wilde. Het is toen in handen gekomen van een concern dat ook in Lage Vuur- sche een hotel bezat. Eigenaar werd ene T., naar later bleek een NSB-er. In de oorlog werd het ge bouw hoofdkwartier van de Duitse bezettingGelukkig hebben mijn ou ders dit niet meer meegemaakt; we zijn uit Vlissingen weggegaan. Bij de Bevrijding is het hotel door de Geallieerden met vlammenwer pers bestookt en volledig uitge brand.Een opmerkelijke gebeurtenis was dat de onderhoudstimmerman Corré en zijn echtgenote net op tijd uit het brandende hotel zijn gekomen. De Geallieerden hielden een moment op met schieten, toen ze zagen dat mevr. Corré in Wal- cherse klederdracht was. Van het gebouw was na de oorlog alleen nog een puinhoop over. Een nieuw hotel Britannia is op de zelfde plaats verrezen, maar dat stukje badplaats van weleer, waar vele Vlissingers herinneringen aan zullen bewaren, is verdwenen. In het afgelopen kwartaal hebben zich 20 nieuwe leden aangemeld: F.J. Cortvriendt, W. de Weerd - van de Vlissingen r Est Vlissingen Vlissingen Vlissingen Vlissingen Heinkenszand Oost-Souburg Vlissingen Vlissingen Vlissingen Vlissingen Middelburg Vlissingen Koudekerke Vlissingen Vlissingen Domburg Zoutelande Zoutelande Vlissingen Alle leden namens het bestuur van harte welkom! Het ledental is hiermee gekomen op 317. P. Harder, R. van Es, J. Schaap, Jac. van Belzen, T.R.K. Meijers, C. de Keijzer, P.N.T. Zuijdweg, J. Drijver, Fam. Van Olm-Bezemer H. Lok - Tijmans, L. Rottier, Drs. Ia) JPlomp, A. Spapens, J.C.Th, van der Doef Drs. A.J. van Houtum R. van Wittene, Guido Metsers, D.A. Korstanje,

Den Spiegel | 1986 | | pagina 12