23 VERENIGINGSNIEUWS Burg. Van der Doef nieuwe beschermheer Kontributie Publikaties teer Groep van de Koninklijke Ma rine (vergelijkbaar met de EOD). Deze groep staat iedere dag van het jaar, 24 uur per dag, gereed om gevonden explosieven onschade lijk te maken. Er wordt vooral op Walcheren en Zeeuws Vlaanderen nog steeds van alles gevonden.Mu nitie groot en klein, torpedo's, dieptebommen, vliegtuigbommen, handgranaten, noem maar op. De kazerne beschikt aan de Buiten haven over haar eigen Marinestei ger waar ongeveer 13 mijnenvegers van het mijnenbestrijdingsflottiel- je 3 hun ligplaats hebben. Het Marine Gorlogshoofdkwartier in de duinen bij Dishoeck is niet meer in gebruik en grote gedeel ten bij het Nollebos zijn zelfs al afgebroken. Ook het grote magazijn te Veere is niet meer in gebruik. "Ja, mevrouw de voorzitter, dat wil ik." Met deze woorden ant woordde burgemeester Van der Doef op de vraag of hij bereid was het beschermheerschap van de vereni ging op zich te nemen. In zijn toe spraak merkte dhr. Van der Doef vervolgens op dat het verheugend was dat ook een gewone huishoude lijke vergadering zoveel belang stelling trok. Hij had pas sinds kort kennis gemaakt met het muse um en de conservator, een in vele opzichten verrassende kennisma king. Een enthousiaste vereniging is van groot belang;de voorzitter en de conservator bepalen in sterke mate wat ervan terecht komt. Tenslotte merkte hij op blijk te zullen geven van belangstel ling en steun. Al voor het vierde achtereenvol gende jaar is de kontributie be paald op 10,- per jaar. Hiervan worden alle aktiviteiten betaald, ook de uitgave van Den Spiegel. De vereniging groeit en wil graag veel aktiviteiten organiseren. Door de sterke groei van de vere niging en de nieuwe opzet van Den Spiegel worden de produktiekosten ook hoger. Het grootste deel van de kosten voor Den Spiegel, ruim 2/3, wordt door de opbrengst uit advertenties gedekt. Het overige deel betaalt de verenigingOm Den Spiegel nog vele jaren op deze manier te kunnen uitgeven stelt het bestuur voor de kontributie met 2,50 te verhogen. Deze 2,50 is dus puur bedoeld voor Den Spiegel.Over dit voorstel kun nen de leden zich tijdens de verga dering van 16 oktober uitspreken. In de loop van deze zomer zal een boekwerk verschijnen over de col lectie majolicawandtegels in het Stedelijk Museum Vliss.ingenvan de hand van dhr. W.P. Jacobs. Dit boekwerk wordt een eigen uitgave van de vereniging. Door het Stedelijk Museum is uit gegeven deel 1 van de katalogus, de inventarisatie van de werken van J.F.Brouwenaar.Deze katalogus kost 2,95 en is verkrijgbaar aan de balie van het museum. Indien u belangstelling heeft voor publikaties, zowel van het museum als van de vereniging,kunt u de antwoordkaart insturen.!) ont vangt dan telkens een overzicht van nieuwe werken met vermelding van titel, prijs en bestelwijze.

Den Spiegel | 1986 | | pagina 24