9 GOTISCH DEURTJE nieuw leden Het deurtje stamt duidelijk uit deze latere periode, versierd als het is met fraai uitgestoken or namenten in Gotische stijl. De zes panelen van prachtig geselecteerd eikenhout zijn om en om besneden met ornamentiek van elkaar krui sende banden met vullingen van druiventrossen en bladranken. De accolade-vorm herhaald zich hier diverse malen. In het archief van het museum is niet veel te vinden over de her komst, enkel een aantekening in het jaarverslag van 1902: aange kocht een deur met panelen van snijwerk voorzien. Om deze reden is de herkomst onduidelijkZo goed als zeker werd de deur voor de tweede keer ergens anders ge bruikt,omdat aan de onderkant een stuk werd afgezaagd, om hem pas send te maken. Er ontbreekt een stuk van 10 cm. De hoogtemaat was 170 cm, de breedte 66 en de dikte 3,6 cm. Voor de tegenwoordige deurmaat (minimaal 200 cm hoog) niet al te groot; de mensen waren gemiddeld een stuk kleiner, en de deuren in de woningen werden klein gehouden om warmteverlies te beperken. Het slot is niet origineel, een van de gehengen zou nog de oor spronkelijke kunnen zijn.De achter zijde van de deur laat het gewone paneelwerk zonder versiering zien. Ook is de achterkant verder wei nig bewerkt, zodat de deur waar schijnlijk als kastdeur heeft ge diend. Wanneer u binnenkort het museum weer eens bezoekt, moet u eens aandacht schenken aan dit deurtje, en ook aan de drie ande re deuren uit de Renaissance-pe- riode, die langs de trappen zijn opgehangen I !ti Renaissance deurtje, ca 1600. Trappenhuis Stedelijk Museum. In het afgelopen kwartaal hebben zich 14 nieuwe leden aangemeld: P. Visser G. van Sisseren A. Meulmeester J.M. Pierens J.D. Slooves C.J. Vromans P.W. Smit S.A.A. Harms N. Stroeve F.K. Schipper S.M. van Luijk R.K. Jackson Jhr. F. Alewijn M.A. Petri Vlissingen Serooskerke Middelburg Vlissingen Middelburg Oost-Souburg Baarland Vlissingen Vlissingen Vlissingen Middelburg Vlissingen Vlissingen Vlissingen Alle leden namens het bestuur van harte welkom! Het ledental bedraagt hiermee thans 330.

Den Spiegel | 1986 | | pagina 10