TEGELBOEKJE AANGEBODEN VERENIGINGSNIEUWS 26 Op donderdag 18 september j.l. is het eerste exemplaar van het boek werkje "De tegelcollectie van het Stedelijk Museum Vlissingen" aan burgemeester J.C.Th van der Doef aangebodenHet boekwerkje is de eerste uitgave van de vereniging in een - hopelijk - lange reeks van werken over een bepaald onderwerpcollectie of objekt uit het Stede lijk Museum Vlissingen bereid was dit te doen. Voorts bedankte de voorzitter de produ cent, dhr. R. den Broeder,voor de volledige uitvoering en grafische vormgeving In haar openingsrede ging de voorzitter, mevr.Van Nassau, kort in op de geschiedenis van de te gel.De vervaardigingstechniek van dit ceramische produkt is vanuit het Midden-Oosten via Italië en Spanje in de Nederlanden terecht gekomen en uiteindelijk tot een typisch Nederlands produkt uitge groeid, dat op zijn beurt over de hele wereld is verspreid. De voorzitter benadrukte nog eens het belang van de Vlissingse te- gelkollektiedie in Nederland weliswaar niet de grootste, maar toch zeker als belangrijk mag wor den beschouwd. Hieraan is nu een boekje gewijd.De voorzitter dankte in de eerste plaats de auteur, dhr. W.P. Jacobs voor het werk en het feit dat een zo kundig per soon in eigen kring aanwezig en Daarna overhandigde mevrouw Van Nassau het eerste exemplaar aan burgemeester Van der Doef. In zijn dankwoord verklaarde dhr. Van der Doef dat hij de vereniging in die korte tijd als zeer aktief had le ren kennen, wat vandaag weer eens bleek door de uitgave van dit aardige boekjeVerrassend was dat dhr. Jacobs de buurman van de burgemeester bleek. "Onze tuinen grenzen aan elkaar, maar we had den elkaar nog niet ontmoet". De burgemeester hoopte voorts dat dit boekje verder zal bijdragen aan de bekendheid van het museum, en een verlaging van de drempel. "De tegelcollectie van het Ste delijk Museum Vlissingen" is ver krijgbaar aan de balie van het museum, Bellamypark 19. De prijs bedraagt 10,-; voor leden van de vereniging 7,50. Het boekje kan ook besteld worden door overmaking van f 10,- inklusief portokosten)resp. 12,50 voor niet-leden,op Postbanknr330198 of ABN-bankreknr51.08.48.265, t.n.v. vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen onder vermelding van "Tegelboek" Voor inlichtingen: tel. 14005 of 19748

Den Spiegel | 1986 | | pagina 27