29 EVENEMENTEN lezing museum - in Door zijn grote wetenschappelijke kwaliteit en toegankelijkheid voor een groot publiek is "Verleden land"een schoolvoorbeeld van goe de popularisering van de archeo logie. Het boek vormt een verslag van de resultaten van het archeo logisch onderzoek dat op 39 plaat sen in Nederland is verricht. In de inleiding worden onder meer het werk van de archeoloog, het lezen van grondsporen en de ou- derdomsbepaling besproken. De hoofdmoot omvat 3 afdelingenPre historie, Romeinse lijd en Middel eeuwen. Het boek eindigt met de streekwijzer waarin voor iedereen de eigen landstreek ontsloten wordt.Vermeld wordt wat er in het boek is behandeld, welke monumen ten en musea een bezoek waard zijn. Kortom, een uitnodiging om de ar cheologische rijkdommen in Neder land ook te gaan bezichtigen. In dit voortreffelijk uitgevoerde boek waarin tekst, illustraties, reconstructietekeningenkaartjes en tabellen en schema's tot een overzichtelijk geheel zijn verwerkt komen o.a. ook Oost-Souburg en Colijnsplaat aan de orde. "Verle den Land" is aan te bevelen voor de in archeologie geïnteresseerde maar zal ook zeker de interesse voor deze wetenschap weten op te wekken Ook aanwezig: Nehalennia: Bulletin van de werk groep historie en archeologie van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen en de Zeeuwsche Vereeniging voor dialectonderzoek Aanwezig vanaf voorjaar 1978,nr. 28. Spiegel Historiael:maandblad voor geschiedenis en archeologie. Aan wezig vanaf 1984. LITERATUUR BIJ "DE KACHELOVEN" B. Dubbe; De Kacheloven in onze gewesten; Lochem 1966. R. Franz; Der Kachelofen, Entste- hung und kunstgeschichtliche Ent- wicklung vom Mittelalter bis zum Ausgang des KlassizismusGraz 1969. J.A. Trimpe Burger; Interessante vondsten uit de ruïnes van het kasteel van West-Souburg; Zeeuws Tijdschrift 22, 1972, p.203-206. J.A. Trimpe Burger; Een kachel oven uit omstreeks 1470 te West- Souburg op Walcheren; in: Liber Castellorum, 40 variaties op het thema kasteel; Zutphen 1981, p. 354-358. Op donderdag 16 oktober 1986 om 20.00 uur in het Stedelijk Museum houdt dhr.C.H.J.Peters, gemeente archivaris, een lezing getiteld: "De omwenteling van 1787 te Vlis- singenBurgeroorlog of revolutie'.' Voorafgaand aan de lezing vindt een ledenvergadering plaats,welke begint om 19.30 uur. Op de agenda staat vermeld een voorstel tot kontributieverhoging per 1 janua ri 1987. 0p zaterdagavond 13 december 1986 organiseert de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum Vlis- singen haar derde "Museum- kerst- In". Hiermee tracht de vereniging een traditie van muziek in het museum voort te zetten. Dit jaar zal de muziek in "kerstsfeer" ten gehore gebracht worden. O.a. zal de bekende hoboïste Maud Sauer optreden. Het volledige program ma zal vroegtijdig aan de leden

Den Spiegel | 1986 | | pagina 30