29 EVENEMENTEN lezing lezing lezing Kontributie Betreffende het vervoer te land zijn er helaas weinig specifieke boeken aanwezig in de museumbi bliotheek, maar het is natuurlijk niet zo dat een geïnteresseerde hier zijn handen op een lege plaats zou slaan. Veldhuis, N., Vlissingen in oude ansichten. Zaltbommel: Europese Bibliotheek, 1969. Peters,C.H.J.Kiek op Vlissingen deel I algemeen. Stichting d'Uit- geverei, 1986. Antonisse, R. en B. Jansen. 225 jaar PZC, Zeeland uit de krant. Middelburg: PZC, 1983. Een boek dat zeker herinneringen oproept is "225 jaar PZC, Zeeland uit de krant". Twee PZC redakteu- ren hebben het tijdsbestek van 225 jaar in 9 parten van 25 jaar ver deeld en schetsen hoe Zeeland in die periodes uit de krant naar voren kwam. Dit leverde niet al leen een verslag op van gebeurte nissen en ontwikkelingen die Zee land hebben gemaakt en gebroken, maar geeft tegelijkertijd inzicht in de ontwikkeling die de krant zelf heeft doorgemaakt. Allerlei krantekoppen-artikelen en foto's komen aan de orde. Van de aanleg van het Kanaal door Walcheren, opening der spoorwegen, oprich ting van de SMZ tot de vermelding van de onhebbelijkheid van de stoomtram Vlissingen - Middelburg om regelmatig te ontsporen. Op donderdag 15 januari 1987 on 20.00 uur in het Stedelijk Museun Vlissingen zal de heer Jobse, restaurateur te Middelburg eer lezing houden over "het behouo van het vroegere"Speciale onder werpen als lood-, zink- en koper werk waaronder oude lantarenpalen zullen daarbij aan de orde komen. Op dinsdag 17 februari 1987 on 20.00 uur in het Stedelijk Museun Vlissingen zal dhr. M.P.de Bruin, historicuseen lezing houden ovei "Philip en Robert Sidney, gouver neurs van Vlissingen". 0p woensdag 18 maart 1987, 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlis singen zal dhr. R. van Heringen, provinciaal archeoloog,een lezing houden over "een jaar archeologie in het Zeeuwse". Alle lezingen zijn vrij toegankelijk voor leden; niet-leden betalen een toegangsprijs van 2,50. In de algemene ledenvergadering van 16 oktober 1986 is met alge mene stemmen het voorstel tot. verhoging van de kontributie aangenomen. De kontributie voor het kalenderjaar 1987 bedraagt derhalve 12,50. De verhoging is met name bedoeld om de uitga ve van Den Spiegel te blijven be kostigenDe Penningmeester.

Den Spiegel | 1987 | | pagina 30