27 MUSEUMNIEUWS «DeMeestoof» in Sint Annaland M.A. GEUZE Museumjaarkaart In dit streekmuseum heeft de af gelopen zomer een tegeltentoon- stelling plaatsgevondengegroe peerd rond het - centraal gestel de - werk van de keramische spe cialiste Frouwien Visser uit Wa- geningen. Mevrouw Visser,die zich o.a. heeft toegelegd op het ver vaardigen van tegels met vogels en plantenmotievenexcelleerde hier met tableau's van kinderspe len als moderne variant op de be kende serie primitieve tegels met kinderspelen uit de 17e eeuw,doch daarnaast in het bijzonder ook met haar serie tegels van de ten de le vroegereklederdrachten uit geheel NederlandLiefst 44 paren in costuum"van Ameland tot Axel in hedendaagse stijl en vormgeving konden zodoende tentoongesteld worden.Uit de reakties van bezoe kers bleek dat diegenen die zelf klederdracht droegen of gedragen hadden er onwennig tegenover stonden, terwijl de jongere leef tijdsklassen veel positiever zich uitlietenNiettemin was sprake van een zo boeiende collectie dat het Streekmuseum ertoe over gegaan is de Zeeuwse klederdrach tentegels en die van het aangren zende Brabant en de Zuid-Holland se eilanden aan te schaffenzodat deze ook volgend jaar weer in de Meestoof te zien zullen zijn. Opvallend is ook dat Sint Anna land naast reeds breder bekende objecten als Reimerswaal en de Meekrap, steeds meer is komen te beschikken over werk van een van de bekendste Nederlandse potte- bakkers, te weten Chris Lanooy die op Sint Annaland geboren is. Van deze man, die ondermeer naam maakte met zijn overloopglazuur" en die voor diverse plateel- en glasfabrieken (Leerdam) heeft ge werkt, men ziet borden uit de vogel-serie en een zogenaamd Pad destoelenbord) en vazen, een zeldzametegel en niet te ver geten een geschilderd drieluik voorstellende een onderwaterfauna en flora. In 1987 zal tevens een schoollo kaal "oude stijl" in een nieuw uitgebreide reeds bestaande Zeeuw se schuur worden ingerichtwaar mee het aantal aparte afdelingen op meer dan tien wordt gebracht. Geopend: mei t/m sept. 15-17 uur, niet op zo. en ma. Daarbuiten op aanvraag voor groepen Vanaf 1 december zal de museum jaarkaart in het Stedelijk Museum Vlissingen verkrijgbaar zijn. Het aantal gratis met de kaart te bezoeken musea is met 30 toege nomen Al de namen van de musea kunnen echter niet meer zoals tot nu toe gebruikelijkop de kaart gedrukt worden. Daarom zal de vormgeving van de kaart ver anderen .Naast de museumjaarkaart zult u nu gratis het boek je" Lijst van Nederlandse Musea" kunnen aanvragendat normaal f5,- kost. Door deze wijzigingen zal de prijs van de kaart met 1,- stijgen. Het normale tarief wordt f 21,- maar bij het tonen van uw Lidmaat schapskaart van de "Vrienden" krijgt u een reductie van f 7,50. U heeft als "Vriend" recht op maximaal twee kortingskaarten van f 13,50.

Den Spiegel | 1987 | | pagina 28