MUNT 27 MUSEUMBIBLIOTHEEK E. OOMENS-PALS Klinkende Het aankoopbeleid van de museum bibliotheek is gericht op boeken en tijdschriften die de museumcol lectie en Vlissingen betreffen. De munten en penningen vormen een belangrijk onderdeel van de be zienswaardigheden van het museum en dit is ook in de bibliotheek terug te vinden.Men vindt er vele ook oudere boeken en tijdschriften betreffende munten en penningen en onlangs zijn enkele nieuwe uit gaven aangekocht: Encyclopedie van munten en bank biljetten. Alphen a/d Rijn; Samsom 1986. Dit is een trefwoordenregister bedoeld als een hulpmiddel voor verzamelaars om informatie te krijgen over de achtergronden van hun munten en bankbiljetten. De encyclopedie bevat ook informatie over technische termen en de ver vaardiging van munten.Ook de kwa liteitsbepaling van munten komt aan bod. Een uitgebreid hoofdstuk is gewijd aan de "Geschiedenis van het geld" en het papiergeld kreeg ook een apart hoofdstuk. De lezer wordt geïnformeerd over de verschillende manieren waarop verzameld kan worden, over munt- namen, personificaties en munt huistekens en over beroemde per sonen en instellingen. Tevens vindt men vele verwijzingen naar meer gespecialiseerde literatuur. De losbladige encyclopedie be staat uit 16 afleveringen waar van er inmiddels 3 zijn verschenen. Zowel voor degenen die een verza meling willen gaan opzetten als voor de jarenlange verzamelaar de moeite van het bekijken waard. Beek, Bert van, Hans Jacobi en Marjan Scharloo. Klinkende Munt, Geschiedenis van het geld in de lage landen. Amsterdam; Else vier, 1983. De basis voor de zojuist bespro ken encyclopedie werd gelegd bij de samenstelling van het boek "Klinkende munt".In deze uitgave, deels een leesboek deels een fraai kijkboek, wordt de geschie denis van het geld in de lage lan den verteld. Het bevat veel his torische gegevens die op een pret tig leesbare wijze aan de lezer worden overgebracht. "Klinkende munt" is volgens de samenstellers tot stand gekomen omdat er tot op heden nog geen verhalend boek over de geschiede nis van het geld in Noord en Zuid was, waarin men kan kennismaken met de munten en bankbiljetten van onze voorouders en waarin te vens aandacht wordt besteed aan zowel de numismatische aspecten als aan de economische achter gronden van het geld. De lezer vindt naast een beschrij ving van de belangrijkste munt soorten uit de periode 300 v.Chr. tot 1984 steeds een korte histo rische schets. Niet alleen munten en bankbiljetten worden afgebeeld maar ook kaarten, schilderijen en tekeningen. Een fraai uitgevoerd, bijzonder prettig leesbaar boek!

Den Spiegel | 1987 | | pagina 28