V.O.C. PUBLICATIES 26 JACK VAN ASPERT Johan Nieuhof's beelden van een China-reis, 1655-1657. Dit boek bevat naast een transcriptie van het originele reisverslag van Jo han Nieuhof een drietal essays, geschreven door Leonard Blussé en Reindert Falkenburg over de per soon van Nieuhof, het belang van het reisverslag voor de beeldvor ming van China in Europa geduren de een zeer lange periode. Het boek bevat veel illustraties. De verkoopprijs is 30,-; omvang ca 140 bladzijden. Samuel van der Putte, een Vlis- singse mandarijn. Aan de hand van overgebleven fragmenten reconstru eren F. Lequin en A.Meyer de rei zen van deze Zeeuwse Marco Polo naar Tibet, Nepal, China e.d. Het boek bevat unieke kaartjes. De verkoopprijs is 30,-; omvang ca 110 bladzijden. 'tVliegent Hart. De conservator van het Stedelijk Museum Vlissin- gen, W. Weber, doet in dit boekje verslag van de opgravingen rond het VOC-wrak 'tVliegent Hart, op gravingen die de nodige publici teit en tumult hebben veroorzaakt. Het boekje is geillustreerd met o.a. vondsten daaruitVerkoopprijs 10,-; omvang ca 40 bladzijden. Verbeeld verleden, 50 tekeningen rondom het thema V0C. In deze ge zamenlijke uitgave van de Tekena cademie in Middelburg en de Stich ting VOC-publicaties vertelt L. Wagenaar aan de hand van de teke ningen van Leendert van der Pool over dê V0C in Zeeland. Verkoop prijs 30,-; omvang ca 75 blz. Balthasar de Moucheron, voorloper van de V0C. In dit boekje van de hand van J.Prinse, archivaris van de gemeente Veere, wordt ingegaan op de door Balthasar de Moucheron georganiseerde reizen naar Oost- Indië. Zoals uit de titel blijkt was hij daarmee een voorloper van de V0C. Verkoopprijs 5,-; omvang ca 15 bladzijden. Zeeuwen en de V0C. In een zeer rijk geillustreerd boek gaan de au teurs D. Roos en E.van der Doe in op de relatie tussen de V0C en Zeeland. Naast allerlei personen en schepen passeren ook allerlei gebeurtenissen en wetenswaardig heden de revue. Het boek is popu lair wetenschappelijk geschreven. Verkoopprijs 22,50; omvang 200 bladzijden. ISBN 90.70.17.42.94. De V0C in Zeeland, een wandeling door Middelburg en een tocht door Walcheren. Deze door L. Wagenaar geschreven en uitgezette route voert langs nog bestaande en be staand hebbende VOC-gebouwen en plaatsen. Het boekje is zowel ge schikt voor educatieve doeleinden als toeristische en bevat veel uniek beeldmateriaal en illustra ties. Verkoopprijs 3,50; omvang: ca 32 bladzijden. Wandelen door Zierikzee, herinne ringen aan een maritiem verleden. Voor de eerste keer is er nu ook een wandeling door Zierikzee uit gezet. Het door E. van der Doe geschreven boekje voert de lezer langs allerlei interessante ge bouwen en plaatsen. Verkoopprijs 2,50; omvang ca 24 bladzijden.

Den Spiegel | 1987 | | pagina 27