EERSTE LUSTRUMVIERING 27 VERENIGINGSNIEUWS W. PLAS-VAN RIJSOORT □p 2 mei 1987, de eerste dag van het Nationaal Museumweekeinde vierden de "Vrienden" hun eerste lustrum. De beschermheer van de vereniging, burgemeester J.C.Th, van der Doef, opende het museum- weekeinde het lustrum alsmede een expositie over het werk van de schilder en tekenaar Kees Gorter. 8ij deze gelegenheid ontving de burgemeester uit handen van onze voorzitter, mevrouw W.van Nassau- Damen, een aantal historische te gels, namelijk een ornamenttegel (tweede helft 16e eeuw), een Haar lemse ornamenttegel (eerste helft 17e eeuw), een randtegel (eerste helft 17e eeuw), een driehoekige tegel (eind 17e eeuw) en twee bij belse tegels met achtkantige om lijsting (tweede helft 18e eeuw). Deze tegels zullen aan de collec tie van het Stedelijk Museum wor den toegevoegd. 's Middags hield de heer Piet Clement, graficus te Amsterdam, een zeer interessante lezing over zijn werk en verschillende grafi sche technieken, ondersteund door het tonen van dia's.Tevens gaf de heer Clement aan belangstellenden uitleg bij een expositie van zijn werk in een der zalen van het Stedelijk Museum. Veel belangstelling was er in de namiddag voor de modeshow "Mode aksenten". Onder leiding van me vrouw Antoinette Akkermans werden zeer fraaie kostuums, zowel nos talgische als futuristische, ge toond. Het Souburgs Koperquintet opende het avondprogramma met een klas siek concert. Een gevarieerd pro gramma, met als verrassend onder deel variaties op het liedje "Va der Jacob". Na een korte pauze volgde, als sluitstuk en tevens een van de hoogtepunten van de dag, een con cert voor fluitkwartetuitgevoerd door de heer D. Boon, leraar aan de muziekschool, met een aantal leerlingen. Zij speelden zowel klassieke als moderne muziek. Het bestuur van de Vrienden kijkt terug op een succesvolle lustrum viering en hoopt dat velen regel matige museumbezoekers worden. De foto's gemaakt van de eerste lustrumviering en de modeshow zijn aan de balie van het Stedelijk Mu seum te bezichtigen. Nabestellin gen kunt u aldaar opgegeven. Aangezien bij de jaarvergadering van 23 mei 1987 het quorum van 2/3, nodig voor behandeling van het agendapuntstatutenwijziging niet aanwezig was,had op 15 juni een tweede ledenvergadering plaats met als enig agendapunt: statutenwijzigingHierin is be sloten artikel 9 lid 3 te wijzi gen in: "Iedere bestuurder is tweemaal herbenoembaar".

Den Spiegel | 1987 | | pagina 28