9 Voormalig raadhuis van Oost- Souburg Thans wijkcen trum Middenhof voren gebracht die moeten bewijzen dat een herindeling wel nuttig is of misschien wel noodzakelijk, maar niet zoals in het wetsvoor stel wordt voorgesteld. Vlissingen vond dit een vrij rede lijk voorstel want Souburg was al een voorstad van Vlissingen. De mensen werkten in Vlissingen en woonden in SouburgVlissingen in vesteerde en Souburg plukte de vruchten daarvan. Souburg zei: "Het verzorgingspeil is minstens even goed als in Vlissingen. De straatverlichting is bij ons beter want Vlissingen heeft nog diverse gaslantarens enz." Als we de raadsnotulen en de krantenknip sels uit deze tijd hiervoor nale zen komen we soms hartstochtelijke uitspraken tegen als: "Een inge lijfde gemeente wordt dikwijls als een stiefkind beschouwd", of "Het bijeenharken van levende gemeen schappen leidt niet tot een een heid. Souburg deelde G.S. mee wel gene gen te zijn een deel van zijn grond gebied aan Vlissingen af te staan n.l. het oude vliegveld waar thans de wijk Westerzicht en om streken is gerealiseerd, en zelfs een deel ten oosten van de huidi ge Sloeweg voor industrievesti ging en ontsluiting naar het Sloe- gebied dat in ontwikkeling kwam. Of hier een achterliggende ge dachte bij aanwezig was om als compensatie hiervoor ten n.o. van Souburg in de richting van Rit- them een agrarisch gebied te ver krijgen is nergens vermeld, maar is niet van realiteit ontbloot. Deze periode duurde ongeveer twee jaar en ondertussen was er een nieuw kabinet met als minister van Binnenlandse zaken de heer Toxopeus. Deze minister nam de draad van de herindeling weer op en bracht in 1959 een bezoek aan WalcherenTijdens dit bezoek acht te deze minister het mogelijk dat Souburg zelfstandig bleef daar hij

Den Spiegel | 1987 | | pagina 10