29 EVENEMENTEN lezing lezing museum - in Roy van Zuydewijn, 1 VERSCHANS'!! Noortje de; SCHOONHEID l/erschanste schoonheid: histo rische verdedi gingswerken in Ne derland; Amsterdam, Van Kampen Zoon, 1977, Van oudsher werd ruimschoots over vestingbouw gepubliceerd. Deze publicaties waren echter niet voor iedere belangstellende be stemd en bestreken vaak slechts een beperkt gebied. Vanwege de toenemende belangstelling voor monumenten in het algemeen,meende de stichting Menno van Coehoorn dat een boek als "Verschanste Schoonheid" in een leemte zou kun nen voorzien. Nederland telt nog een aantal vrij gave vestingplaatsen zoals Naar- den en Willemstad, die dankzij het werk van de stichting in hun oor spronkelijke staat bewaard zijn ge bleven.Er zijn nog vele andere ou de verdedigingswerken her en der verspreid in Nederland, soms dui delijk waarneembaar soms verscho len in het landschap (vandaar de titel). Ook Vlissingen en Fort Rammekens bij Ritthem komen aan de orde. Op donderdag 15 oktober 1987 om 20.00 uur in het Stedelijk Museum houdt dr. A.H. van Dijk een lezing met als titel:"Wat is er nog over van de vesting Vlissingen". Aan de hand van dia's zullen stads plattegronden getoond worden, om zo een indruk te krijgen hoe de stad zich in de loop der eeuwen ontwikkeld heeft. Het ontstaan van Vissers- en Koopmanshaven en het Dok zullen uitgebreid toege licht worden. Op donderdag 19 november 1987 om 20.00 uur in het Stedelijk Museum zal de heer Bauwens, bibliotheka- ris, een lezing houden over: "Het Land van Hulst". Zowel het land schappelijke als het historische zullen aan de hand van dia's toe gelicht worden. U krijgt zo een beeld om de streek en omgeving beter te leren kennen. Alle lezingen zijn voor leden vrij toegankelijk; niet-leden betalen 2,50 per persoon. 0p zaterdag 12 december 1987 om 20.00 uur organiseert de Vereni ging Vrienden van het Stedelijk Museum haar jaarlijkse Kerst-Inn. Dit jaar zal vooral aandacht aan i de jeugd en muziek geschonken worden. Er treden o.a. op: Marian Boer en Maurice Heugen resp.piano en dwarsfluit. Leerlingen van de muziekschool zullen diverse mu ziekinstrumenten bespelen. Weder om zal Wilma Eekman, dwarsfluit, voor ons optreden. Leerlingen van de Theo Thijssenschool zullen het geheel opluisteren en spelen blok fluit en voordracht. Het volledige programma zal u vroegtijdig toegezonden worden.Ge zien de grote belangstelling van voorgaande jaren en om teleurstel lingen te voorkomen houden wij vanaf nu voorverkoop van kaarten die u aan de balie van het museum kunt kopen a 7,50 p.p. voor le den en 12,50 p.p. voor niet-le den.

Den Spiegel | 1987 | | pagina 30