GESCHIEDENIS FA.VAN DER HOEVEN 14 G.C.C. VAN DER HOEVEN De oorsprong van ons bedrijf ligt in 1875. In dat jaar begon dhr. Wegeling uit Rotterdam een bedrijf op ons vorige adres: Noordstraat 44. 1875 was ook het jaar waarin de Mij. "De Schelde" een scheeps werf stichtte, het Kanaal door Walcheren was in die tijd voltooid, een spoorwegverbinding met Vlis- singen werd aangelegd. Kortom er zat volop "muziek in" om een be drijf in Vlissingen te stichten:de economie was veelbelovend. De heer Wegeling was o.a. uitge ver van het weekblad "Wegeling's Vraag en fanbod", een veelgelezen nieuws- en advertentieblad. Reeds voor de inval van de Duitsers op 10 mei 1940 had de zoon van de heer Wegeling, Joh. Wegeling, de zaak overgenomen van zijn vader en werd de uitgave van de krant ge staakt i.v.m. perscensuur en slechte aanvoer van papier e.d. Toen J. van der Hoeven sr.in 1948 (dus bijna 40 jaar geleden) de zaak overnam van de heer Wegeling stond daar nog steeds de rotatie- krantenpers met de drukvormen van 10 mei 1940! Samen met de heer P. Knuijt, die al sinds 1912 als jong gezel zetter-drukker werkzaam was bij de heer Wegeling sr, werd de zaak voortgezet onder de naam Fa. Van der Hoeven Knuijt (een door oudere Vlissingers nu nog steeds gebruikte naam). In 1949 werd de eerste uitgaven van "De Scheldebode" gerealiseerd. Voorwaar geen eenvoudige zaak om in die na-oorlogse jaren daarmee te beginnen. Met een bewonderens waardig doorzettingsvermogen en onder vaak moeilijke werkomstandig heden, kwam toch iedere week een Scheldebode huis-aan-huis in alle brievenbussen van Vlissingen en omliggende dorpen.De heer P.Knuijt had de leiding over de technische en J. van der Hoeven over de ad ministratieve afdeling en winkel. Dit is zo gebleven tot het vrij plotselinge overlijden van de heer P. Knuijt in november 1962. In 1963 kwam de oudste zoon J.J.C. van der Hoeven de gelederen ver sterken. De administratie werd beter opgezet; dingen waaraan J. van der Hoeven sr. niet was toe gekomen doordat hij tevens adver tenties moest ophalen. J. van der Hoeven jr. kwam in 1963 in de zaak en in 1966 kwam de derde zoon G.C.C. in het bedrijf en werd een lang gekoesterde wens van J. van der Hoeven sr. vervuld: de op volging was geregeld! De firma naam werd: Van der Hoeven Zn C.V. De Scheldebode werd steeds groter in aantal pagina's,dus moest naar een andere pers worden uitgekeken. Er werd in die tijd overdag en 's nachts gewerkt om voor de verschij ningsdag (donderdag) klaar te zijn. Om die situatie het hoofd te bie den werd - na rijp beraad - beslo ten de krant elders te laten drukken. Hieruit vloeide voort, dat enkele jaren daarna De Schel debode werd verkocht aan uitge versmij. "De Stem" te Breda, die nog steeds de wekelijkse uitgave verzorgt

Den Spiegel | 1988 | | pagina 15