AANWINSTEN 26 W.I.M. WEBER Museumjaarkaart Schilderij van de verbrande St.Jacobskerk. (1911) Het museum is de laatste paar maanden door schenking een aantal voorwerpen rijker geworden. Mevr. R.J.C. Beniest heeft een schilde rij, voorstellende de St. Jacobs- kerk na de brand van 1911 geschon ken.Het schilderij is gemaakt door haar vader Armand Beniest.De heer Beniest had een drogisterij in een pandje, dat tegen de kerk aan ge bouwd was, recht tegenover de St. Jacobsstraat. Mevrouw Visch heeft enkele 18e eeuwse zilveren voorwerpen aan het museum geschonken. Hieronder een lepel met een Vlissings keur, dat vrij zeldzaam is. Via de DGSM is het museum enkele gasbranders van lichtboeien rijker geworden. Tot voor enkele jaren werkten de meeste lichtboeien op gas. De boei zelf was hol en kon met gas gevuld worden. In het Zeeuwse gebied maakte men gebruik van drie soorten gasbranders voor deze lichtboeien. Op het moment worden deze "gaslichtboeien" ver vangen door elektrische. Dankzij de waakzaamheid van enkele lood sen en personeel van de afdeling betonning beschikt het museum nu over deze drie typen gasbranders met onderdelen. Vanaf 1 december zijn de nieuwe mu seumjaarkaarten weer verkrijgbaar. Zij zijn geldig tot en met 31 de cember 1988.De kaart geeft gratis toegang tot meer dan 350 musea in Nederland. Vooral bij een bezoek in de Randstad is zo'n kaart heel aantrekkelijk. Veel grote musea hebben hun toegangsprijzen de af gelopen jaren sterk verhoogd. De kaart zelf is ook in prijs ver hoogd met vier gulden tot 25,- per persoon. Jongeren tot 26 jaar krijgen reduktie van 50?ó. Ook dit jaar kunnen leden van de Vereni ging Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen op vertoon van hun lidmaatschapskaart een reduk tie krijgen:zij betalen dan slechts 17,50. Nieuw is dat de kaart voorzien moet worden van een pas foto

Den Spiegel | 1988 | | pagina 27