Ten geleide DAMES EN HEREN, VRIENDEN VAN HET t VLISSINGS MUSEUM, s Op het moment dat ik dit woordje schrijf, loopt het jaar 1987 snel ten einde. De vereniging telt momenteel 400 leden. Naarmate "De Vrienden" groeit, nemen ook de werkzaamheden toe. Afgelopen jaar was het een zeer druk jaar; denkt u maar aan onze eerste lus- trumviering. Er moet in onze ver eniging veel werk gedaan worden, waarmee wij "De Vrienden" in top- conditie houden. Nu Vlissingen is uitgegroeid tot "speerpunt" in de toeristische sector, zou het goed zijn, dat ook het Vlissings museum een bijzonde re plaats krijgt in de rij van at tracties die dit speerpunt inhoud moeten geven. Dit is niet alleen goed voor het culturele gezicht van Vlissingen, maar zal ook een bijdrage leveren aan de economie van onze stad. Vlissingen is een unieke stad op maritiem gebied, waarin het muse um een grote plaats behoort in te nemen. Ik denk met name aan de in het museum gevestigde loodsenten- toonstellingwaar veel belang stelling voor is. Maar ook op an der maritiem gebied zou het goed zijn het museum meer te betrekken. De vriendenvereniging zal zeker haar best doen om dit te stimule ren Graag wil ik het bestuur dank zeggen voor het werk dat het af gelopen jaar is verricht. Ook de vele "vrienden", die, wanneer het zeer druk was, altijd bereid waren om te helpen waar nodig was. De redaktie van ons kwartaalblad Den Spiegel wil ik extra noemen: mijn dank gaat speciaal naar hen uit. Zowel in Vlissingen als ver bui ten Zeeland is ons blad bekend. Dit is een goede zaak,ga zo door! Ik wens u voor 1988 veel heil en zegen toe voor u en voor degenen die u dierbaar zijn. Mevr. W. van Nassau-Damen - voorzitter - Ditmaal eens geen Spiegel met ar tikelen, die historisch hecht on derbouwd zijn. Wij hebben het in dit eerste nummer van 1988 meer in de zoqenaamde "Oral History" gezocht. Er komen een aantal ei genaars van Vlissingse winkelbe drijven aan het woord,die niet van vandaag of gisteren zijn. Al eer gisteren was hun vader of groot vader de oprichter van een zaak in deze stad. Hun verhalen geven ons een kijkje achter de schermen van families, die jarenlang de sfeer van de binnenstad mee be paald hebben. Naast hen zijn er natuurlijk nog een aantal andere "historische" bedrijven gevestigd, die wij hier niet aan het woord laten. Wij hebben getracht een lijstje namen van deze zaken samen te stellen, maar wij zijn bang daar toch niet helemaal in te zijn ge slaagd. Kunt u, Spiegellezerhet soms aanvullen? Wij zijn benieuwd naar uw reaktie: foto Back, Vishandel De Muynck, Prins BV, Slagerij Schouwenaar, Ea Speckens (telt eigenlijk niet meer mee, maar u kwam er tenslotte als kind al), Schoenwinkel Roelse, Tilroe Optiek, Willemsen Elektro techniek Redaktie Den Spiegel.

Den Spiegel | 1988 | | pagina 5