MEERMAN 8 werden alleen de nachten doorge bracht, want overdag moest de winkel toch bemand blijven. De be vrijding van Vlissingen echter maakten Pa en Ma ter plaatse mee, terwijl de jongens in Duitsland verbleven, wegens verplichte te werkstelling aldaar. Na repatri ëring ging Adrie weer naar zijn I oude baas terug en kreeg Jo een baan bij de belastingdienst. Het "winkeltje" had het oorlogs geweld redelijk doorstaan. De han del echter kwam moeizaam van de grond door het distributiesysteem (punten) en schaarste aan goede ren. In 1949 besloot Pa de winkel te laten verbouwen. De verkoop moest doorgaan, maar hoe en waar? Tegenover het hoekje was de tuin van Dr.Wolters, met daarin een garage, toen reeds eigendom van Vroom en Dreesman. Dat was de op lossing Ongeveer drie maanden was die garage het tijdelijke verkoop punt. De winkel op Hobeinstraat 1 werd iets vergroot en gemoderni seerd. Het woongedeeltevernieuwd en vergrootwerd bewoond door het gezin van zoon Adrie. Pa en Ma waren inmiddels verhuisd naar Glacisstraat 15bov. In 1952 vermeldde het arbeidsre- gister vier personen: Ma en Pa, zoon Adrie (1949) en een "winkel meisje" (1952).In de volgende ja ren werd nog meer personeel aan genomen, o.a. zoon Jo (1954). Het "winkeltje" groeide uit haar jas je en daarom werd in 1952 de tij delijke wand weggebroken en was de verkoopruimte tweemaal zo groot als voorheen. Tegelijkertijd werd de ruimte achter de winkel over dekt en na enkele jaren, ongeveer in 1958, werd de bestaande winkel hiermee uitgebreid tot de huidige grootte, met een doorgang naar pand Glacisstraat 17,het woonhuis van Pa en Ma sinds 1953. De meeste van de elf tot op de Winkel pand Hobein straat 1/ Glacis straat. Gebouwd in 1949.

Den Spiegel | 1988 | | pagina 9