15 dat zij na de oorlog de Ortskommandant als oorlogsmisdadiger zouden aanklagen als bij het laten springen van De Schelde bij de patiënten in het nabij gelegen Sint Josephziekenhuis een haar gekrenkt zou worden. En ze hadden succes. Die Ortskommandant leeft nog; vorige maand schreef hij een brief, waarin hij spontaan over dokter Wolters begon. Hij wist dat Wolters een zoon had, die in de oorlog via Frankrijk en Spanje naar Engeland was gegaan en daar als Spitfire piloot had dienstgenomen in de Royal Air Force om tegen de Duitsers te vechten. En dat een andere zoon van Wolters in een Duits con centratiekamp terecht was gekomen we gens zijn werk in het Verzet. Daar werd toen wel hoog spel gespeeld. De Ortskommandant heeft die troefkaart niet uitgespeeld en heeft argumenten gezocht waardoor hij het opblazen kon laten uitstel len of verhinderen. Na 44 jaar was hij het nog niet vergeten. De Schelde en de bin nenstad bleven gespaard. Wie had zoveel strijdlust verwacht bij een zachte en bemin nelijke man als Wolters, die bovendien was getrouwd met een overtuigd pacifiste? U ziet, het zou niet bepaald een dokersro- man zijn geworden. Op 9 januari 1949 is hij op de trap van zijn praktijkpand in el kaar gezakt en kort daarna overleden, 58 jaar oud. Er is die dag veel gehuild in Vlissingen. Hij was bij veel mensen geliefd en bij anderen gerespecteerd. Het vroege re wijkgebouw van het Oranje-Groene kruis aan de Hogeweg heet nog steeds dokter Woltershuis (thans buurthuis van de Stichting Sociaal-Kultureel Werk). Ik hoop dat die naam nu wat meer tot u spreekt. Operatiekamer ca. 1930. Op foto o.a. dokter Wolters (geheel in wit) en dokter Duyvis.(rechts)

Den Spiegel | 1988 | | pagina 16