27 MUSEUM NIEUWS Den Haag, Gemeentemuseum Bergen op Zoom, Markiezenhof In de schaduw van de grote expositie van het werk van Mondriaan heeft het Haags Gemeentemuseum tegelijkertijd een aan trekkelijke tentoonstelling georganiseerd van schilderijen en aquarellen van schil ders van de Haagse school. Al het ge toonde komt uit eigen bezit van het mu seum en was het afgelopen jaar al te zien in de Kunstholle van Mannheim. Verschillende stukken, die al jaren in de pot stonden, hebben een grondige restau ratie ondergaan. Zo zijn een Hollands ri vierlandschap van Jacob Maris uit 1870, een vroege Josef Israels en een schaap skudde van Anton Mauve weer in hun oude luister hersteld. Een andere verras sing is een aantal tekeningen en aquarel len van Van Gogh uit zijn Haagse tijd. Deze zijn tot nu toe maar weinig te zien geweest en zij geven een beeld van b.v. het oude stationsgebouw van het Staatsspoor. Ook tekende hij portretten van zijn vrien din Sien en haar moeder. Alles bij elkaar hangen er zo'n 125 werken van schil ders, die tot de Haagse School gerekend worden. In de bijbehorende catalogus (voor f 49,50 te koop in de museumwin kel) wordt veel informatie gegeven over de achtergronden van deze schilders groep. John Sillevis schrijft over de waar de van de Haagse School en Hans Kraan over de waardering en invloed die zij in het buitenland had. Interessant is ook het artikel van de Duitse kunsthistoricus Roland Dom over de relatie tussen Van Gogh en de Haagse School naar aanlei ding van de werken die Van Gogh in Den Haag maakte. Verder een lijst van de stuk ken, die het Haagse museum in haar be zit heeft. De tentoonstelling is nog tot en met 29 mei te bezichtigen (Mondriaan trouwens ook). Haags Gemeentemuseum, Stadhouderslaan 41Tramlijn 10 vanaf station HS of buslijn 4 vanaf het Centraal Station. Josef Israëls "Avondwandeling" Collectie Haags Gemeentemuseum In het museum het Markiezenhof wordt tot 2 mei een bijzondere tentoonstelling ge houden van 16e eeuwse wandtapijten uit Oudenaarde. In deze fraaie expositie van Vlaamse tapijtkunst worden ca 17 gobe lins met meest bijbelse en allegorische voorstellingen getoond. Bij de expositie hoort een fraaie catalogus in meerkleuren druk. Het Markiezenhof is geopend dage lijks behalve op maandag van 14.00- 17.00 uur.

Den Spiegel | 1988 | | pagina 28