29 EVENEMENTEN lezing jaarvergadering excursie lezing die tijd te bezien. Vaak vond men bij toe val en intuïtie voor een bepaalde ziekte het juiste middel, terwijl wetenschappelijk on derzoek later zou bevestigen dat een aan tal moderne geneesmiddelen in feite al oer-oud waren zoals het antibioticum peni- ciline. De taak van de apotheker is in de 20e eeuw sterk veranderd; er zijn zoveel merkgeneesmiddelen gekomen dat de ei gen oereiding sterk is verminderd. Men legt nu meer de nadruk op samenwerking tussen arts en apotheker en de bewaking van het medisch gebruik van de patient is van het grootste belang. De lezer wordt uitstekend geinformeerd over heden, verleden en toekomst van apotheek, apotheker en geneesmiddelen. Poeders, pillen en patiënten, een rijk geïllu streerd, bijzonder informatief en prettig leesbaar boek. In tegenstelling tot de eerdere aankondi ging in Den Spiegel van januari 1988, wordt de lezing van 12 april verplaatst naar dinsdag 2ó april 1988, direkt aan sluitend op de jaarvergadering. De lezing door de dames Van Puyvelde en Engelse handelt over Ikonen. De lezing wordt ge houden in het Stedelijk Museum, aanvang 20.00 uur. Op dinsdag 26 april 1988 wordt de 9e jaarvergadering van de vereniging gehou den in het Stedelijk Museum, aanvang 19.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1Opening 2. Mededelingen voorzitter 3. Vaststelling jaarverslag en verslag leden vergadering van 23 mei 1987 en 15 juni 1987. 4. Verslag kaskommissie en benoeming nieuwe kaskommissie. 5. Benoeming bestuursleden. Voorgesteld wordt als bestuursleden te benoemen dhr. J.W.Weug en dhr. C.J. van Kralingen. 6. Rondvraag 7. Sluiting De jaarverslagen zijn verkrijgbaar aan de balie van het museum. Op 14 mei 1988 zal de heer W. Hofman een literaire stadswandeling houden door Vlissingen. Voorafgaande aan de wande ling zal hij een korte inleiding houden over de plaatsen die van belang zijn geweest bij het ontstaan van literatuur over Vlissingen door Vlissingse schrijvers. Verzamelen om 10.15 uur bij het Stedelijk Museum. Op woesdag 1 juni 1988 om 20.00 uur in het Stedelijk Museum Vlissingen zal de heer Ch.J. Peters, archivaris, een lezing verzorgen met als titel: "Aspekten van het 1 8e eeuwse Vlissingen", waarbij o.m. be licht zullen worden net geestelijke, econo mische, politieke en culturele leven. Juist de 1 8e eeuw omdat dat de tijd was waarin Betje Wolff leefde, en waaraan de komen de maanden veel aandacht aan geschon ken zal worden. De lezingen en excursie zijn gratis toegan kelijk voor leden; niet-leden betalen een toegangsprijs van f 2,50. De jaarvergade ring is uitsluitend toegankelijk voor leden van de vereniging.

Den Spiegel | 1988 | | pagina 30