Ziekenzaal in gasthuis Hellebardierstraat Foto ca. 1920 de geld wordt voor f 9000,- een bouwter rein aangekocht gelegen aan de voormali ge Kerkhoflaan, de huidige Koudekerkseweg. Met het oog op de slechte toestand van de Vlissingse gemeen- te-financien, draagt de gemeenteraad daags voor oudjaar 1921 de ziekenhui scommissie op alternatieve plannen te ont wikkelen. In de zomer van 1923 verschijnt het eindrapport waarin de volgende vier mogelijkheden zijn bekeken: 1verbetering van het bestaandeGasthuis; 2. verbouw van het Burgerweeshuis tot zie kenhuis; 3. beëindiging van de gemeentelijke zie kenzorg en uitbesteden ervan aan het St.Joseph-ziekenhuis; 4. bouw van een nieuw 50-beds zieken huis aan de Kerkhoflaan. Staverman houdt in een minderheidsnota een vurig pleidooi voor de derde optie, de overige commissieleden zijn unaniem voor nieuwbouw. Daar de raad in januari 1923 met 1 2 stemmen voor en 6 tegen al een besluit heeft genomen GEEN overeen komst aan te gaan met hef RK Parochiaal Armen Weeshuisbestuur inzake de verple ging van armlastigen voor gemeentereke ning, is het voorstel van Staverman een reeds gepasseerd station. In april 1926 neemt ae Vlissingse gemeenteraad met 10 stemmen voor en 8 tegen twee principebe sluiten: 1nieuwbouw van een 100-beds zieken huis; 2. het aangaan van een lening groot f 500.000,- ten behoeve van deze nieuwbouw. In de vergadering van mei 1926, voortge zet in juni, worden nadat door bezuinigin gen de kosten en daardoor de lening tot f420.000,- is teruggebracht, deze beide voorstellen met de Kleinst mogelijke meer derheid van 10 voor en 9 tegen bekrach tigd. Door deze raadsbesluiten en door de enor me commotie die dit in de Vlissingse sa menleving veroorzaakt, wordt Vlissingen voor jaren in twee kampen verdeeld die el-

Den Spiegel | 1988 | | pagina 5