LITERAIRE WANDELING 14 W.H. HOFMAN Naar aanleiding van de herdenking van de geboorte van Elisabeth Wolff-Bekker te Vlissingen (24 juli 1738) zijn door een werkgroep aktiviteiten georganiseerd. Op het programma staan en communicatiepro- jekt voor de scholen waarbij leerlingen uit Vlissingen gaan corresponderen metleerlin gen van andere scholen in Nederland; ten toonstellingen; een tekstdrukprojekt met me dewerking van de Belgische kunste naarsgroep Mass and Individual Moving; een conferentie in Hotel Britannia op 24 september waarbij inleidingen gehouden worden door professor Buijnsters, Hella Haasse, Hans Warren, L. Roozenschoon (auteur van een speciaal deeltje in de Zeeuwse Slib-reeks over Betje Wolff en Coosje Busken) en een literaire wandeling. De wandeling begint bij het voormalig ge boortehuis van Betje Wolff aan de Nieu- wendijk en gaat verder langs de geboorte huizen van uit Vlissingen afkomstige schrijvers als J. Bellamy, J.C. van Schagen, J.L. Pisuisse, langs plaatsen met literaire re- miniscensies en plekken die in het werk van Nederlandse auteurs voorkomen. Zo wordt aandacht besteed aan schrijvers als Van Oorschot, die onder de naam Peskens enkele boeken schreef die in Vlissingen spelen, aan Reve, Hans Warren, A. Oosthoek, Hans Verhage, Jan Campert, Annie M.G. Schmidt enz. Ook komen jeugdboekenschrijvers als Andriessen en Louwerse (van wie op het Oranjeplein te Oost-Souburg een borstbeeld staat) aan bod. De tekst van de wandeling is opgenomen in een folder die bij de V.V.V. verkrijgbaar zal zijn. Het drukken ervan werd mede mogelijk gemaakt dankzij een bijdrage van de gemeente Vlissingen en ae Provincie Zeeland. Deze folder zal in ieder geval beschikbaar zijn vanaf 24 juli, de dag van de herden king. Op die dag zal ook aan het voorma lig geboortehuis een reliëf worden onthuld, een ontwerp van de Vlissingse kunstenaar Jan Haas. Het ontwerp legt het accent op het vele brievenschrijven dat Betje Wolff deed en op de twee brievenromans die ze samen met Aagje Deken schreef. Bellamypark,fontijn Betje Wolff, opgericht 1887.

Den Spiegel | 1988 | | pagina 15