MUSEUMBIBLIOTHEEK 28 E. OOMENS-PALS Wttewaall, B.W.G. Nederlands klein zilver 1650-1 880 Amsterdam, Allert de Lange, 1987. - os Aan kleine zilveren gebruiksvoorwerpen vande burger werd over het algemeen wei nig waarde toegekend. Twee eeuwen lang drukten diverse stijlperioden hun stempel op de vorm van deze zilveren voorwer pen. De laatste tijd is de belangstelling voor dit 'klein zilver' sterk toegenomen; het ontbrak echter aan een goede handleiding en een overzicht op dit gebied. "Nederlands klein zilver" vult deze leemte op en geeft een boeiend beeld van het Nederlands burgerlijk leven van 1650- 1880. De auteur B. Wttewaall heeft zich ruim twintig jaar bezig gehouden met klein zil ver en wil door middel van dit boek zijn kennis overdragen aan liefhebbers, verza melaars en antiquairs, leder voorwerp wordt uitvoerig beschreven: bekers, bestek maar ook de accessoires behorend bij de- streekklederdrachten, poppeaoed enge- schenken bij geboorte en andere gelegen heden. De lezer wordt tevens geinformeerd over zilvermerken, bewerkingstechnieken en stijlen. Voor degenen van wie de interesse verder gaat is een handleiding toegevoegd als geleide bij het identificeren van merken. De vermelding van zilversmeden, hun meestertekens, de zilvermerken en de vele illustraties completeren het geheel. Een lijst van musea en een uitgebreide bibliografie tenslotte maken dit boek tot een volledig naslagwerk. OOK AANWEZIG: Bree, J. de Zeeuws Zilver Schiedam: Interbook International BV, 1978. Duyvenede, W; Duyvene de Wit-Klinkhamer; Th.M. en M.H. de Geus Geschiedenis van het Nederlands zilver Amsterdam: Debussy, 1985 Keikes, W.H. Zierikzeese goud- en zilversmeden (14e-19e eeuw) Zierikzee: Gemeentemuseum Zkrilwresc goud- en zilversmeden t l-ldc - iVdc eeuw;

Den Spiegel | 1988 | | pagina 29