29 EVENEMENTEN lezing monumentendag Kort museumnieuws lezing Op donderdag 15 september 1988 om 19.30 uur in het "Scheldekwartier" aan de Van Dishoeckstraat te Vlissingen wordt on der auspiciën van de Koninklijke Vereniging Onze Vloot een lezing gehou den door vice-admiraal b.d. A. van der Moer over de 'Tocht naar Chatham'. Leden van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum worden hierbij uitgeno digd en zijn van harte welkom. Elk jaar wordt een Open Monumentendag gehouden. Dit jaar zal dat zijn op zater dag 17 september. De Stichting Open Mo numentendag organiseert dan in samen werking met diverse overheids- en particu liere instellingen in ca 400 gemeenten in Nederland tentoonstellingen, rondwande lingen, routes, concerten en informatie over steden en dorpen en hun monumenten die u op die dag veelal gratis kunt bezoeken. Ook de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum levert die dag haar bij drage en verzorgt in samenwerking met de gemeente Vlissingen en het Stedelijk Museum o.a. een lezing over de monu menten van Vlissingen door dhr. R. den Broeder en evt. een stpdswandeling langs de monumenten in de binnenstad. In het museum zal verder ook een stand van de Monumentenwacht Zeeland aanwezig zijn met informatie over hun werk en een pre sentatie van het Monumenten Inventarisatie Projekt van bouwwerken van recente ge schiedenis van de provincie Zeeland. Een en ander zal verder nog worden aange kondigd via de pers en de plaatselijke huis- aan huisbladen. Via het Stafbureau Voorlichting van de gemeente Vlissingen kunt u hierover ook meer informatie krijgen (tel. 01184-87335). Elk gebouw heeft van tijd tot tijd onder houd nodig. Zo ook het Stedelijk Museum. Op het moment dat Den Spiegel bij u in de brievenbus valt zijn waarschijnlijk enke le mensen aan de voorgevel van het muse um aan het werk om aan het balkon de zo nodige reparatie- en restauratiewerkzaam heden te verrichten. Het museum blijft over igens wel gewoon toegankelijk. In het komend najaar zal het gebouw ech ter nog een keer 'in de stijgers' gaan, maar dan voornamelijk binnen. Het muse um zal dan ook enkele weken gesloten worden. De begane grond, en met name de ingang en balie zullen een face-lift on dergaan en gemodinerseerd worden. In die periode zullen ook de beelden van het Van Dishoeckhuis, die thans in de tegel zaal staan opgesteld worden geconser veerd. We houden u verder op de hoogte. Op donderdag 13 oktober 1988 om 20.00 uur in hef Stedelijk Museum Vlissin gen zal de heer Albert Veldkamp een le zing met film verzorgen over zijn reis met het expeditieschip de "Plantius' naar het Caribische gebied. Speciaal aandacht zal worden geschonken aan het eiland Tobago, wat in de 17e eeuw door de ge broeders Lampsins uit Vlissingen is gekolo niseerd onder de naam 'Nieuw Walche ren'. Zij stichtten daar o.a. het fort Nieuw Vlissingen. Verder zal een bezoek ge bracht worden (via de film) aan de Waraou Indianen in het deltagebied van de Orinoco rivier in Zuid-America. De le zing is gratis toegankelijk voor leden; niet leden betalen f 2,50 p.p. toegangsprijs.

Den Spiegel | 1988 | | pagina 30